Nad Dolny Śląsk dotarło arktyczne powietrze

Nad Dolny Śląsk dotarło arktyczne powietrze
fot. Marcin Zabawa Na obszarze całego województwa panują bardzo trudne warunki pogodowe. Wojewoda zaapelował o pomaganie osobom bezdomnym i wszystkim potrzebującym. Działa również bezpłatna infolinia.
istotne.pl pomoc, zima

Bardzo zimne powietrze znad Rosji dotarło nad obszar województwa dolnośląskiego w niedzielę. W nocy z niedzieli na poniedziałek termometry w Bolesławcu wskazywały ponad 20º poniżej zera. W dzień słupki rtęci wskazywały minus 16º. Tej nocy na termometrze słupek rtęci zatrzymał się na minus 17 stopniach. Wojewoda Dolnośląski zwrócił się do samorządów z apelem o zagwarantowanie pomocy wszystkim potrzebującym oraz o zwiększenie liczby łóżek w noclegowniach i domach opieki.

Sytuację pogodową w województwie dolnośląskim na bieżąco monitoruje Centrum Zarządzania Kryzysowego. Pod numerem telefonu 0800 166 079 czynna jest całodobowa, bezpłatna infolinia dla osób samotnych, bezdomnych i potrzebujących. Pod wskazanym numerem można uzyskać informacje o miejscach noclegowych na terenie województwa, jadłodajniach, punktach pomocy medycznej oraz placówkach pomocy społecznej. Pod numer 0800 166 079 można dzwonić zarówno z telefonów domowych jak i aparatów wrzutowych. Obecnie na terenie Dolnego Śląska działa 25 schronisk, które dysponują 1510 miejscami oraz 19 noclegowni z 447 miejscami. Ponadto 37 darmowych jadłodajni na terenie województwa wydaje dziennie około 9500 posiłków.