Prawie tysiąc osób obejrzało Świętokrzyską Golgotę

Prawie tysiąc osób obejrzało Świętokrzyską Golgotę
fot. B.org Znane oratorium "Świętokrzyska Golgota" obejrzało w sobotę w kościele Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Bolesławcu prawie tysiąc osób. Wśród nich byli nie tylko bolesławianie.
istotne.pl radek, rubik, świętokrzyska, golgota

Ponad półtorej godziny trwało oratorium "Świętokrzyska Golgota". Do kościoła Matki Bożej Nieustającej Pomocy przybyli nie tylko mieszkańcy Bolesławca. Byli słuchacze z Jeleniej Góry, Legnicy i Wrocławia – w sumie prawie tysiąc osób.

Brak opisuBrak opisufot. B.org
Brak opisuBrak opisufot. B.org

Chórem Instytutu Edukacji Muzycznej Akademii Świętokrzyskiej, kieleckim Chórem Kameralnym "Fermata" oraz Orkiestrą Filharmonii Dolnośląskiej z Jeleniej Góry dyrygował Piotr Rubik. Jako soliści wystąpili: Joanna Słowińska, Dorota Marczyk, Janusz Radek i Maciej Miecznikowski. Narratorem był Paweł Deląg.

Brak opisuBrak opisufot. B.orh
Brak opisuBrak opisufot. B.org

Muzyków, chór, solistów i dyrygenta mogli jednak zobaczyć jedynie ci, którzy kupili bilety. Nie było zapowiadanego telebimu na zewnątrz kościoła, ponieważ firma, która miała go instalować, nie przewidziała mrozu i nie mogła napiąć skurczonego ekranu na metalową ramę.

Oświadczenie BOK

Wszystkich melomanów, którzy nie dostali biletów na Oratorium Świętokrzyska Golgota, a przybyli obejrzeć je na zapowiadanym wcześniej telebimie zewnętrznym, przepraszamy za jego brak. Wyjaśniamy, że w trakcie montażu z powodu niskiej temperatury pękła rama od ekranu, która go uszkodziła w dwóch miejscach. Z obawy, że ta usterka uszkodzi na stałe sprzęt oraz utrzymującej się niskiej temperatury, ekipa techniczna zdecydowała o wycofaniu się z realizacji zlecenia. W tej krytycznej sytuacji rozwiązanie tego problemu z naszej strony było nierealne.

Koordynator zespołu obsługującego koncert ze strony BOK-u, Ewa Zbroja