Jest wyrok dla lekarza-łapówkarza

Jest wyrok dla lekarza-łapówkarza
fot. sxc, borg Półtora roku pozbawienia wolności w zawieszeniu na dwa lata, zakaz wykonywania zawodu przez dwa lata i kara grzywy – taki wyrok wydał Sąd w Bolesławcu w sprawie oskarżonego o przyjęcie łapówek psychiatry, Jerzego B.
istotne.pl zdrowie, sąd, łapówka

Oskarżony psychiatra zdecydował dobrowolnie poddać się karze w grudniu ubiegłego roku. Wówczas jego obrońca wnioskował o 5-letni zakaz pełnienia funkcji kierowniczych i pracy jako biegły sądowy. Sąd chciał jednak odebrać Jerzemu B. w ogóle prawo wykonywania zawodu lekarza na dwa lata. Obrońca oskarżonego ostatecznie przystał na ten warunek. Oprócz czasowego pozbawienia Jerzego B. prawa wykonywania zawodu sąd skazał go dodatkowo na półtora roku pozbawienia wolności w zawieszeniu na dwa lata i karę grzywny w wysokości 9 800 złotych.

Lekarzowi postawiono łącznie 5 zarzutów. Trzy dotyczyły przyjęcia łapówek w wysokości ponad 4,5 tys. złotych i 300 marek. Dwa pozostałe zarzuty dotyczyły utrudniania postępowania karnego w sądach w Lubaniu i Złotoryi.

Przed sądem w Bolesławcu wciąż toczy się proces drugiego z oskarżonych psychiatrów, byłego dyrektora Wojewódzkiego Szpitala dla Nerwowo i Psychicznie Chorych, Jana K.