Bolesławianie zdobyli Klucze Sukcesu

Krystyna Gay-Kutschenreiter
fot. Krzysztof Gwizdała Wyróżnienia otrzymała firma AMMA Andrzeja Udzielaka oraz Międzynarodowy Plener Ceramiczno-Rzeźbiarski.
istotne.pl 0 konkurs, dolnośląski klucz sukcesu, plener ceramiczno-rzeźbiarski

Reklama

W tym roku Dolnośląskie Klucze Sukcesu rozdano w sobotę 19 czerwca w Lubiążu. Była to ósma edycja konkursu. Wyróżnienie przyznawane jest przez Stowarzyszenie na Rzecz Promocji Dolnego Śląska. Każdego roku wśród nominowanych znajdują się wybitne osobistości, najgospodarniejsze gminy, najlepsze firmy oraz wybitne jednostki kultury i sztuki z Dolnego Śląska.

Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Handlowo-Usługowe AMMA z Kruszyna koło Bolesławca zostało laureatem w kategorii "Najlepsza dolnośląska firma produkcyjna zatrudniająca do 50 osób". Międzynarodowy Plener Ceramiczno-Rzeźbiarski został wyróżniony w kategorii: "Najlepsza instytucja kultury, inicjatywa kulturalna lub edukacyjna".

AMMA to firma, która od ośmiu lat produkuje okna i drzwi z PCV. To nowoczesne przyjazne środowisku przedsiębiorstwo. Jest laureatem wielu nagród, m.in. dla najlepszego Przedsiębiorcy Roku 2003 Ziemi Bolesławieckiej. Firma otrzymała również nominację do Trójstronnej Nagrody Innowacji "INNOVATION 2003" Euroregionu Neisse-Nisa-Nysa w kategorii "Najlepsza Współpraca Transgraniczna" i "Najlepsza Innowacja". Trzykrotnie nominowana do nagrody Dolnośląskiego Klucza Sukcesu za lata 2000, 2001, 2003. AMMA jest znana z działalności na rzecz społeczności lokalnej.

Międzynarodowy Plener Ceramiczno-Rzeźbiarski w tym roku obchodzić będzie 40-lecie swojej działalności. Jest to jedna z niewielu tego typu inicjatyw w naszym kraju. Plener odbywa się w sierpniu na terenie zakładów ceramicznych. Uczestniczą w nim artyści-ceramicy z różnych krajów Europy i świata. Spotkania te stwarzają możliwość pielęgnowania tradycji ceramiczno-rzeźbiarskich występujących na całym świecie. Plenerowi towarzyszą wernisaże, spotkania autorskie oraz akcje happeningowe.

Reklama