Dziewczęta z Gimnazjum nr 3 są mistrzyniami strefy

Mistrzynie strefy i Piotr Rydz
istotne.pl 0 zawody, edukacja, pceikk bolesławiec, siatkówka

Zawody rozegrano 9 i 10 czerwca na terenie Ośrodka Wodno-Sportowego w Bolesławcu. W mistrzostwach wystartowały 22 drużyny. W klasyfikacji końcowej dziewcząt pierwsze miejsce wywalczyły reprezentantki Gimnazjum nr 3 w Bolesławcu, które wystąpiły w składzie: Dorota Medyńska, Dorota Burdyna i Estella Ilczyna (opiekunem mistrzyń strefy jest Piotr Rydz). Na drugiej pozycji uplasowała się drużyna I Prywatnego Gimnazjum w Bolesławcu. Wicemistrzynie zagrały w składzie: Magdalena Kozłowska, Patrycja Dopieralska i Karolina Damian. Trzecią lokatę zaś zajęły dziewczęta z Gimnazjum w Krzeszowie.

W klasyfikacji końcowej chłopców zwyciężył zespół z Gimnazjum nr 2 w Kamiennej Górze. Tytuły mistrzów strefy wywalczyli Szymon Bobek, Piotr Kurzyński i Arkadiusz Maziakowski (opiekunem zwycięskiej drużyny jest Jarosław Kawerski). Wicemistrzami zostali Konrad Kurowski, Jakub Radzimski i Krystian Kręcichwost z Gimnazjum w Janowicach. Natomiast trzecie miejsce zdobyli reprezentanci Gimnazjum w Jerzmankach.

Zdobywcy II miejscaZdobywcy II miejscafot. MOS

Do zawodów wojewódzkich, które odbędą się 16 czerwca we Wrocławiu, zakwalifikowały się po dwie najlepsze drużyny z obu kategorii. Organizatorem mistrzostw był Międzyszkolny Ośrodek Sportowy.