Paula Kowalik mistrzynią Polski w czwórboju

Bieżnia
fot. www.sxc.hu Uczennice Szkoły Podstawowej nr 2 w Bolesławcu zdobyły trzecie miejsce na Mistrzostwach Polski w Czwórboju Lekkoatletycznym, a Paula Kowalik – tytuł mistrzyni kraju w klasyfikacji generalnej.
istotne.pl 0 lekkoatletyka, czwórbój, kowalik, sp2 bolesławiec

Mistrzostwa Polski w Czwórboju Lekkoatletycznym rozegrano w dniach 13–15 czerwca na stadionie miejskim im. Grzegorza Duneckiego w Toruniu. Już w pierwszym dniu zawodów Paula Kowalik, uczennica Szkoły Podstawowej nr 2, wywalczyła tytuł mistrzyni kraju w skoku w dal.

Dobry występ reprezentantki SP nr 2 zanotowały w biegu na 600 m (wszystkie dziewczęta poprawiły swoje rekordy życiowe). Wyniki z tego etapu pomogły naszym zawodniczkom odrobić straty z poprzednich konkurencji. Ogółem bolesławianki zdobyły 1607 punktów, co dało im trzecie miejsce w Polsce.

Brązowe medalistki mistrzostw Polski i Kazimierz ProkowskiBrązowe medalistki mistrzostw Polski i Kazimierz Prokowskifot. SP nr 2

W klasyfikacji generalnej czwórboju lekkoatletycznego triumfowała Paula Kowalik, która wywalczyła tytuł mistrzyni Polski. Uczennice SP nr 2 wróciły z mistrzostw z dziewięcioma medalami. Brązowe medalistki wystąpiły w składzie: Paula Kowalik, Aneta Weneny, Michaela Niedźwiecka, Michalina Zając, Paula Wilk, Aleksandra Dziuba. Opiekunem drużyny jest Kazimierz Prokowski.