Jacek Nabożny wywalczył 7 miejsce na Mistrzostwach Świata

Jacek Nabożny
fot. MKS Bolesłavia Jacek Nabożny, zawodnik Międzyszkolnego Klubu Sportowego Bolesłavia, zajął znakomite siódme miejsce na 12 Mistrzostwach Świata Juniorów w Lekkiej Atletyce.
istotne.pl 0 zawody, lekkoatletyka, świata, jacek nabożny, bolesłavia

W 12 Mistrzostwach Świata Juniorów w Lekkiej Atletyce, które odbywają się w Bydgoszczy, Jacek Nabożny wystartował w swojej koronnej konkurencji – w dziesięcioboju. Dystans 1 500 m zawodnik MKS Bolesłavia pokonał z czasem 4:40.52 i tym samym ustanowił nowy rekord życiowy.

W klasyfikacji generalnej mistrzostw nasz zawodnik uzyskał 7314 punktów i zajął znakomite siódme miejsce. To największy sukces w historii bolesławieckiej lekkoatletyki!

Jacek Nabożny jest jednym z najbardziej utalentowanych i utytułowanych bolesławieckich sportowców. Zdobył wicemistrzostwo Polski w siedmioboju na Halowych Mistrzostwach Polski w Spale w 2007 oraz 4 miejsce w dziesięcioboju na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w Łodzi. W czerwcu br. wywalczył tytuł mistrza Polski w dziesięcioboju.