Zakończyły się kolejne remonty w naszym mieście

Zakończyły się kolejne remonty w naszym mieście
fot. Starostwo Powiatowe Wyremontowano chodnik i parking przy ul. Sądowej. Koszt inwestycji to ponad 118 tys. zł. Natomiast przy ul. Śluzowej wybudowano dwa fragmenty drogi.
istotne.pl urząd miasta, remont, droga, chodnik, powiat bolesławiecki

Spacery ulicą Sądową będą teraz przyjemniejsze. Wszystko to za sprawą odnowionej nawierzchni. Wyremontowano 310 m² chodnika oraz 270 m² parkingu. Inwestycja kosztowała ponad 118 tys. zł. Roman Palczewski, kierownik Zarządu Dróg Powiatowych, nie miał zastrzeżeń co do jakości prac. W 2009 r. odnowiony ma być odcinek: ul. Daszyńskiego – ul. Teatralna.

fot. Starostwo Powiatowe

„Nawierzchnia chodnika i parkingu została wymieniona na kostkę granitową. Ta położona na części parkingowej jest oczywiście nieco większa. Wybór jest podyktowany m.in. względami estetycznymi – materiał dopasowano do tego, który dobrze komponuje się z nawierzchnią bolesławieckiego rynku” uważa wicestarosta Stanisław Chwojnicki. „Ponadto ulica Sądowa i pobliskie planty to ulubione miejsce wielu spacerowiczów i rowerzystów. Teraz wycieczka trasą od Muzeum Ceramiki do ruin murów obronnych będzie z pewnością znacznie przyjemniejsza” dodaje.

Prace przy ulicy Śluzowej

Zakończyła się budowa dwóch fragmentów drogi w pobliżu budynków TBS. Wykonano 1000 m² nawierzchni drogowej oraz 510 m² chodników i ciągów pieszo-rowerowych. Wartość inwestycji to ponad 450 tys. zł. 10 lipca magistraccy urzędnicy zaakceptowali jakość prac. Wykonawcą jest firma z Legnicy.

fot. UM

(informacja Starostwo Powiatowe/Urząd Miasta/GA)