Jest szansa na tańsze paliwa

Jest szansa na tańsze paliwa
fot. sxc.hu Bolesławiec w dalszym ciągu jest w czołówce miast z najdroższym paliwem. Tę sytuację może zmienić planowana inwestycja Tesco.
istotne.pl paliwo, benzyna

Przy bolesławieckim Tesco ma powstać stacja paliw. Jeżeli sieci uda się zrealizować inwestycję, stacja z tańszym paliwem pojawi się w połowie roku. Otwarcie stacji paliw przy Tesco w Jeleniej Górze spowodowało znaczy spadek cen na innych tamtejszych stacjach. Ceny spadły o ponad 20 groszy na litrze. Obecnie cena benzyny 95 na jeleniogórskiej stacji Lotos wynosi 3,69 zł. Olej napędowy kosztuje tam tyle samo co benzyna. Dla porównania ceny tych paliw w bolesławieckim oddziale Lotosu wynoszą odpowiednio 3,93 i 3,82 zł.

Dla kierowców nie jest tajemnicą, że najtańsze paliwa sprzedawane są na stacjach paliw należących do sieci hipermarketów. Bolesławianie często tankują w Legnicy przy hipermarkecie Auchan. W ten sposób mieszkańcy naszego miasta oszczędzają nawet 50 groszy na litrze paliwa. Jak się okazuje, stacje paliw należące do sieci handlowych są jedyną konkurencją, mogącą realnie wpłynąć na poziom cen oferowanych na stacjach koncernów PKN Orlen, Grupy Lotos, Shell czy BP. O tym fakcie pisaliśmy w artykule „Ceny paliw denerwują kierowców” jeszcze w październiku 2004 roku.