Jan Woch odpowiada na zarzuty rodziców piłkarzy

Jan Woch odpowiada na zarzuty rodziców piłkarzy
fot. Marcin Zabawa Prezes BKS Bolesławiec Bolesławiec odniósł się do treści listu, który wystosowali rodzice dzieci trenujących w klubie. Jan Woch mówił także o sytuacji, w jakiej znajduje się klub.
istotne.pl jan woch, marcin ciliński, bks bolesławiec

Do redakcji portalu www.boleslawiec.org / www.istotneinformacje.pl wpłynął list od jednego z rodziców dzieci trenujących w Bolesławieckim Klubie Sportowym Bobrzanie. W treści listu padają zarzuty wobec prezesa BKS Bobrzanie Bolesławiec Jana Wocha oraz zarządu klubu.

Szanowny Panie!

W imieniu rodziców dzieci, które reprezentują BKS w najmłodszych kategoriach wiekowych, piszę do Pana. Ostatnie wydarzenia dotyczące działalności zarządu zaniepokoiło nas. Mimo, że drużyna seniorów w drugiej części sezonu nie odnosi poważniejszych sukcesów, to nadal jest „oczkiem w głowie” obecnego zarządu. Natomiast nikt nie zwraca uwagi na najmłodszych!!! Przecież to oni w przyszłości będą podstawą składu BKS-u!!! W niedzielę (27.04.2008) nasze dzieci czekały 1,5 godziny na transport do Lubania, na turniej orlików. Gdyby nie pomoc jednego z rodziców prawdopodobnie nie pojechałyby!!! Na turnieju, pytając innych trenerów o ilość treningów – padła odpowiedź minimum 2 razy w tygodniu. Nasze dzieci trenują raz w tygodniu a jednak za każdym razem są na podium (2 miejsce w Jeleniej Górze, 1 miejsce w Bogatyni, 1 miejsce w Lubaniu). Zawdzięczamy to bardzo dobrej pracy trenera (p. Mirosław Szapiel) i pomocy rodziców. Drugą sprawą jest przeprowadzenie podobnego turnieju w Bolesławcu. Niestety informacje, które do nas dotarły szokują wszystkich. Brak bramek jest wymówką zarządu, aby turniej się nie odbył. Czy tak trudno pożyczyć od innych klubów, jeżeli sami nie mamy (to co robi zarząd?) lub we własnym zakresie kupić lub zrobić takie bramki. Prosimy o bardziej poważne podejście do spraw najmłodszych piłkarzy BKS-u! Proszę o odpowiedź.

Z poważaniem:
Mariusz Pochwała

Redakcja www.boleslawiec.org / www.istotneinformacje.pl w swoim działaniu przestrzega zasady rzetelności i bezstronności, dlatego poniżej publikowana jest od razu odpowiedź prezesa Jana Wocha.

Jan Woch odpowiada na list

Prezes BKS Bobrzanie odniósł się do zarzutów stawianych w liście. Jan Woch tłumaczył m.in., że do tej pory trener dzieci – Mirosław Szapiel – był związany umową z innym klubem. Jednakże trener rozwiązał już tę umowę, co pozwoli na zwiększenie liczby treningów dla dzieci w BKS Bobrzanie. Jeśli chodzi o problemy z transportem dzieci na turniej w Lubaniu, prezes BKS stwierdził, że samochód dla dzieci udało mu się załatwić w 20 minut po telefonie od trenera Mirosława Szapiela. Jan Woch zapowiedział także, że turniej orlików odbędzie się w Bolesławcu już w najbliższą niedzielę od godziny 10:00.

Marcin Ciliński już nie jest trenerem seniorów

Zapytaliśmy także prezesa BKS Bobrzanie o bieżącą sytuację w klubie. Jan Woch potwierdził, że Marcin Ciliński nie jest już trenerem seniorów. Decyzja o odejściu dotychczasowego selekcjonera zapadła po przegranej bolesławian z MKS Oława. Takie były wcześniejsze ustalenia zarządu i trenera. Zarząd prowadzi już rozmowy z trzema osobami, które mogłyby trenować drużynę. Prezes na razie nie chce zdradzać nazwisk. W rozmowach kibiców pojawia się nazwisko Krzysztofa Lechowskiego jako jednego z kandydatów na trenera BKS.

Marcin Ciliński nie jest już trenerem BKS Bobrzanie BolesławiecMarcin Ciliński nie jest już trenerem BKS Bobrzanie Bolesławiecfot. Marcin Zabawa

Do meczu z Górnikiem Polkowice zespół poprowadzi Tomasz Jasiński. Do kadry seniorów ma niebawem wrócić Józef Pietrzak. Obrońca BKS od dawna zmagał się z kontuzją. Jan Woch potwierdził, że w klubie jest problem z juniorami. Jednakże klub stara się przyciągnąć nowych ludzi. Został zakupiony nowy sprzęt: piłki, dresy. Trenerem juniorów młodszych został Krzysztof Kawałko. Prezes ma nadzieję, że młodzi ludzie będą chcieli trenować w klubie. Zadeklarował też, że zrobi wszystko co możliwe aby młodzież chciała grać i reprezentować nasze miasto.

(informacja MZ)