UKS Kusy-Starbol wystąpił w mistrzostwach piłkarskich w Bautzen

Piłkarze UKS Kusy-Starbol
fot. UKS Kusy-Starbol Chłopcy z UKS Kusy-Starbol wzięli udział w Mini Mistrzostwach Europy 2008 roku w piłce nożnej. Bolesławianie rozgrywali mecze z rówieśnikami z europejskich klubów.
istotne.pl 0 koszykówka, turniej, kusy, uks, bautzen

Reklama

W niedzielę 11 maja chłopcy z UKS Kusy-Starbol wzięli udział w Mini Mistrzostwach Europy w piłce nożnej. Piłkarskie zmagania odbyły się w niemieckim Bautzen. Bolesławianie byli jedynym zespołem z Polski, dlatego reprezentowali barwy narodowe. Niestety, naszej drużynie udało się wygrać jedynie z Czechami (1:0, bramka Leszczyński). Przegraliśmy m.in. z Niemcami (0:3), Austrią (0:2) i Chorwacją (0:1).

fot. UKS Kusy-Starbol

Udział w turnieju był dla młodych bolesławian dużym przeżyciem i okazją do zmierzenia się z rówieśnikami z europejskich szkółek piłkarskich. Zawody przebiegały w rodzinnej atmosferze. Młodym piłkarzom najgłośniej kibicowali ich rodzice. Po turnieju każda z drużyn została nagrodzona medalami, piłkami, kompletami koszulek oraz pamiątkową statuetką. Bolesławianie zostali również zaproszeni na turniej, który zorganizowany zostanie z okazji 100-lecia powstania jednego z niemieckich klubów.

Młodzi piłkarze UKS Kusy-Starbol i ich opiekunowieMłodzi piłkarze UKS Kusy-Starbol i ich opiekunowiefot. UKS Kusy-Starbol

Organizatorzy wyjazdu Damian Sawczak i Adrian Bernacki dziękują rodzicom za wsparcie, bez którego młodzi bolesławianie nie mogliby wystąpić w Bautzen.

(informacja D.Sawczak/MZ)

Reklama