Siatkarki Volleya zajęły drugie miejsce na turnieju we Wrocławiu

Siatkarka UKS-u "Volley"
fot. UKS "Volley" W rozegranym we Wrocławiu XV Turnieju Siatkówki Kadetek zawodniczki Volleya wywalczyły wysokie drugie miejsce. W meczu finałowym bolesławianki uległy drużynie MKS MOS Wrocław 0:2.
istotne.pl 0 turniej, uks, volley bolesławiec

XV Turniej Siatkówki Kadetek rozegrany został 10 i 11 maja we Wrocławiu. Wzięło w nim udział osiem drużyn z całej Polski: MKS Opole, OSiR Kluczbork, Gwardia Wrocław, Gaudia Trzebnica, MKS Turek, Olimpia Jawor, UKS Volley Bolesławiec oraz gospodynie – MKS MOS Wrocław.

W sobotę 10 maja rozgrywano mecze grupowe. W pierwszym spotkaniu bolesławianki pewnie pokonały tegoroczne finalistki Mistrzostw Polski – OSiR Kluczbork 2:0 (25:17; 25:17). W kolejnym wprawdzie uległy Gaudii Trzebnica 1:2, ale w decydującym meczu pokonały KS Gwardię Wrocław 2:0, co zapewniło im awans do półfinału.

W niedzielę nasze siatkarki zmierzyły się w półfinale z MKS MOS Opole. Pokonały opolanki 2:0 (25:23; 25:23), tym samym gwarantując sobie udział w finale. W ostatnim spotkaniu turnieju – po wspaniałym siatkarskim widowisku – bolesławianki uległy drużynie MKS MOS Wrocław 0:2 (23:25; 24:26) i ostatecznie zajęły drugie miejsce.

Warto dodać, że UKS „Volley” we wrocławskich rozgrywkach wystąpił w niepełnym składzie. Następny turniej (II Siatkarska Majówka) z udziałem naszych siatkarek odbędzie się 24–25 maja w sali sportowej w Gromadce. Wezmą w nich udział drużyny z Polski i Niemiec. W imieniu zawodniczek Volleya bardzo serdecznie zapraszamy kibiców! Natomiast 31 maja bolesławianki pojadą na kolejny silnie obsadzony turniej do Trzcianki.

UKS Volley: Sylwia Michalska, Anna Kowalska, Ania Kowalska, Marta Wojdyła, Magda Kozłowska, Joanna Naglik, Kamila Duru, Karolina Damian, Anna Prytycka, Patrycja Dopieralska.