Karol Stasik spotkał się „twarzą w twarz” z młodzieżą

Karol Stasik spotkał się „twarzą w twarz” z młodzieżą
fot. Marcin Zabawa Młodzi ludzie zadawali kandydatowi na prezydenta pytania przez całą godzinę. Karol Stasik odpowiedział na wszystkie.
istotne.pl wybory, piotr roman, młodzież, debata, karol stasik

W środę w sali konferencyjnej Hotelu Piast odbyła się debata bolesławieckiej młodzieży z kandydatem na prezydenta, Karolem Stasikiem. Pierwotnie w debacie miał uczestniczyć również Piotr Roman. Urzędujący prezydent nie pojawił się jednak na spotkaniu. Jego nieobecność tłumaczyła przed spotkaniem rzeczniczka Urzędu Miasta. Jej zdaniem kandydat Piotr Roman, ze względu na inne zajęcia, chciał spotkać się w innym terminie. Jednak później, w związku z tragedią na Śląsku, zdecydował o zawieszeniu swojej kampanii wyborczej.

Daniel Biernat, Karol Stasik, Wojciech Kasprzyk, Mateusz BrandtDaniel Biernat, Karol Stasik, Wojciech Kasprzyk, Mateusz Brandtfot. Marcin Zabawa

Mimo nieobecności Piotra Romana, debata młodzieży z Karolem Stasikiem trwała ponad godzinę. Debatę prowadzili: Daniel Biernat (FMS), Mateusz Brandt (PiS) i Wojciech Kasprzyk (SMD). Młodzi ludzie, którzy przyszli na spotkanie, zadali kandydatowi na prezydenta wiele pytań.

Młodzi ludzie w czasie debatyMłodzi ludzie w czasie debatyfot. Marcin Zabawa

Pytania były różnorodne. Największa ich ilość dotyczyła problemów lokalnych, czyli bezrobocia i emigracji młodych ludzi z miasta, braku nowych mieszkań czy problemu korków drogowych. Młodzi ludzie mówili o braku sali sportowej z prawdziwego zdarzenia, istniejących barierach architektonicznych dla osób niepełnosprawnych, trudnościach przy rozpoczynaniu działalności gospodarczej. Na zakończenie Karol Stasik podziękował młodzieży za aktywne uczestniczenie w debacie.

Wspólne zdjęcie uczestników debatyWspólne zdjęcie uczestników debatyfot. Marcin Zabawa

(informacja i zdjęcia MZ)

Relacja filmowa

Materiał filmowy z debaty zamieścimy niebawem.