Internauci w większości chcą zagłosować na Karola Stasika

Internauci w większości chcą zagłosować na Karola Stasika
fot. www Serwis Boleslawiec.org zapytał internautów, na kogo oddadzą swój głos w II turze wyborów prezydenckich. Karol Stasik o 3% wyprzedził Piotra Romana.
istotne.pl wybory, piotr roman, karol stasik, sonda

Przez 10 dni czytelnicy Boleslawiec.org głosowali na swoich kandydatów, ubiegających się o fotel Prezydenta Miasta Bolesławca. W sondzie zagłosowano 1159 razy. Od początku uruchomienia sondy nie było zdecydowanego faworyta. Kilkoma procentami prowadzili na zmianę Piotr Roman i Karol Stasik. Na godzinę przed ciszą wyborczą nieznaczną przewagę uzyskał Karol Stasik. Wynik głosowania: 48% głosów dla Karola Stasika i 45% głosów dla Piotra Romana oznacza, że wśród użytkowników Internetu nieznacznie większym poparciem cieszy się kandydat Platformy Obywatelskiej. Według danych internetowej sondy, 7% głosujących internautów nie będzie uczestniczyć w wyborach.

Internetowy sondaż nie odzwierciedla preferencji wyborczych wszystkich uprawnionych do głosowania bolesławian. Dlatego wyciąganie na jego podstawie wniosków, odnośnie wyniku rzeczywistego, mija się z celem. Wynik internetowego sondażu obrazuje, jakim poparciem cieszą się kandydaci na prezydenta wśród osób korzystających z Internetu. O tym, kto będzie Prezydentem Bolesławca, wyborcy zadecydują w niedzielę.

W II turze wyborów zagłosuję na:
Karola Stasika (PO)
48.32 % głosów: 560
Piotra Romana (PiS)
44.52 % głosów: 516
nie będę głosować
7.16 % głosów: 83

(informacja MZ)