Bolesławianin jest oskarżony o gwałcenie 14-letniej pasierbicy

Bolesławianin jest oskarżony o gwałcenie 14-letniej pasierbicy
fot. B.org Mieszkaniec Bolesławca jest podejrzany o wielokrotne zgwałcenie 14-letniej pasierbicy. Grozi mu do 12 lat więzienia.
istotne.pl policja, prokuratura, gwałt

Prokurator Rejonowy w Bolesławcu skierował akt oskarżenia do Sądu Rejonowego przeciwko 44-letniemu mieszkańcowi Bolesławca, Bronisławowi W. Mężczyzna jest oskarżono o to, że od początku 2003 do sierpnia 2005 roku wielokrotnie zgwałcił 14-letnią córkę nowej żony, kilkakrotnie usiłował dokonać tego czynu, prezentował małoletniej treści pornograficzne, a także fizycznie i psychicznie znęcał się nad swoją żoną. Bronisław W. miał też grozić dziewczynce, że jeśli komuś o tym powie, to odda ją i jej siostry do Domu Dziecka.

Oskarżony nie przyznał się do popełnienia zarzucanych mu czynów i wyjaśnił, że powyższa sprawa jest formą zemsty jego żony, zaś małoletnia pokrzywdzona i pozostałe dzieci mówią to, co ona im każe.

Bronisław W. na wniosek prokuratora został tymczasowo aresztowany. Za zarzucane mu przestępstwa grozi kara od 2 do 12 lat pozbawienia wolności. W przeszłości Bronisław W. był już karany sądownie za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości.

(informacja RPPO/KG)

Zobacz także

Akcja "Zły dotyk"