Siatkarze TOP Bolesławiec piaty raz zwyciężyli

Siatkarze na ławce
fot. istotne.pl Bolesławieccy siatkarze grający w IV lidze dolnośląskiej odnieśli w sobotę kolejne piąte zwycięstwo. Po zaciętej walce pokonali drużynę KS Kowary 3 do 2 w setach (21-25, 28-30, 28-26, 28-26, 15-13).
istotne.pl 0 top bolesławiec, siatkówka

Zespół prowadzony przez Bogdana Mienculewicza po bardzo zaciętej i wyrównanej walce przełamał wyżej sklasyfikowanego przeciwnika z Kowar. Gra TOP-u to skuteczna zagrywka, pewne rozegranie i solidny atak, który raz za razem trafiał w pole gry gospodarzy. Pierwszy set bolesławianie trochę przespali, duże znaczenie w tej odsłonie miał solidny doping miejscowych kibiców.

Druga odsłona to odmienne oblicze TOP-u. Krótka i męska rozmowa trenera z zawodnikami i kibice ujrzeli inną drużynę. Choć set przegrany, to wynik 30 do 28 pozwolił z optymizmem oczekiwać na kolejną odsłonę meczu. A set trzeci to od pierwszej piłki twarda i męska gra, punkt za punkt. Grając szybką i dokładną piłkę bolesławianie z trudem w końcówce przełamali blok przeciwnika i wygrali seta.

Drużyna siatkarzy TOP BolesławiecDrużyna siatkarzy TOP Bolesławiecfot. TOP

Z pewnością siebie TOP przystąpił do czwartego seta, w którym walka toczyła się ze zmiennym szczęściem. Skutecznie punktowali kapitan zespołu Piotr Kozłowski oraz Dariusz Pierzchalski, a w polu bezbłędny był Libero Sławomir Potocki. Set dla TOP-u, wynik 2 do 2 i kolejny raz w lidze zawodnicy zaczynają grę od nowa, czyli tajbrek.

W piątym secie przy stanie 6:4 dla Kowar trener Mienculewicz dokonuje znaczącej zmiany. Daje odpocząć Krzyśkowi Mosiądzowi, a na jego miejsce wchodzi na środek bloku nadzieja bolesławieckiej siatkówki, Mateusz Świerzewski. Młody zawodnik z wyczuciem odczytuje zamiary rozgrywającego Kowar i dwukrotnie blokuje środkowego ataku gości. Dwa śmiałe bloki podłamały naszych przeciwników i już do końca spotkania TOP nie oddał prowadzenia.

Sobotni przeciwnik był wymagający, lecz z trudem wywalczone zwycięstwo cieszy i pozwala patrzeć z optymizmem w przyszłość. Mocny serwis, punktowe ataki, skuteczna gra w bloku oraz asekuracja to elementy, które zadecydowały o sobotnim zwycięstwie naszych siatkarzy.

Skład zespołu TOP: Piotr Induła, Marcin Czarniecki, Mateusz Świerzewski, Mateusz Kolator, Jędrzej Dudak, Mateusz Chmielowski, Sławomir Potocki, Piotr Kozłowski, Krzysztof Mosiądz, Kamil Biczak, Dariusz Pierzchalski.

Ostatni mecz rundy jesiennej TOP rozegra na wyjeździe w Strzelinie 17 grudnia. Po sobotnim zwycięstwie Bolesławiec plasuje się na piątym miejscu w IV lidze siatkarskiej.