Zawodnicy Bolesłavii mistrzami Polski

Logo klubu Bolesłavia
fot. MKS Bolesłavia Na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w Bydgoszczy pierwsze miejsca zajęło dwoje sportowców z Międzyszkolnego Klubu Sportowego Bolesłavia: Katarzyna Romaszko oraz Patryk Dudyński.
istotne.pl 0 lekkoatletyka, olimpiada, jacek dudyński, bolesłavia, katarzyna romaszko

Bardzo udany występ zanotowali lekkoatleci MKS Bolesłavia na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży, która odbyła się w Bydgoszczy. Dwójka zawodników zajęła najwyższe lokaty. Tytuły mistrzowskie wywalczyli: Katarzyna Romaszko (w skoku w dal) i Patryk Dudyński (w biegu na 110 m przez płotki). W tej konkurencji płotkarz nie miał sobie równych. W Bydgoszczy ustanowił nowy rekord życiowy (13.99).

Katarzyna Romaszko wywalczyła tytuł mistrzyni Polski w skoku w dalKatarzyna Romaszko wywalczyła tytuł mistrzyni Polski w skoku w dalfot. MKS Bolesłavia

Na wysokiej piątej pozycji uplasowała się sztafeta 4 x 400 m z wynikiem 3:27.34. W składzie sztafety znaleźli się: Patryk Dudyński, Wojciech Kowalski, Paweł Andrzejewski, Mateusz Pawluk oraz rezerwowy Maciej Parobczak.

Patryk Dudyński w biegu na 110 m przez płotki nie miał sobie równychPatryk Dudyński w biegu na 110 m przez płotki nie miał sobie równychfot. MKS Bolesłavia

Wojciech Kowalski na swoim koronnym dystansie (800 m) wywalczył 8 miejsce. Mateusz Pawluk w biegu na 400 m uplasował się na 11 pozycji, a Alicja Kaczmarska dystans 3 000 m pokonała z czasem 11:20.97 i tym samym zajęła 18 miejsce.