Glinoludy pojadą na Woodstock rowerami

Glinoludy pojadą na Woodstock rowerami
fot. Krzysztof Gwizdała Część uczestników woodstockowej Parady z Miłości do Gliny wyruszy do Kostrzyna nad Odrą... na rowerze. Zbiórka o 3:30 na placu Piłsudskiego.
istotne.pl gliniada, przystanek, woodstock

Zanim rozpocznie się druga edycja Parady z Miłości do Gliny, bolesławieckie Glinoludy pojawią się na Przystanku Woodstock, który 1 sierpnia rozpoczął się w Kostrzynie nad Odrą. Część Glinoludów pojedzie na Woodstock... rowerem. Do pokonania rowerzyści będą mieli około 250 km. Jeśli wystarczy sił, w podroż powrotną ruszą tym samym środkiem lokomocji. Jeśli nie – Glinoludy wrócą do Bolesławca koleją.

Wszyscy zainteresowani wyprawą rowerową proszeni są o pojawienie się o 3:30 na placu Piłsudskiego. Start o 4:00. Dodatkowe informacje można uzyskać pod numerem telefonu: +48665732036.

Glinoludy rozbiją obóz przy Akademii Sztuk Przepięknych. Już od 14:00 będą się dokładnie smarować gliną, a o 17:00 rozpocznie się woodstockowa Gliniada. Jurek Owsiak zapewnił, że zaprosi Glinoludy na scenę, aby opowiedziały o idei Parady z Miłości do Gliny i o Bolesławieckim Święcie Ceramiki.

(informacja A. Kulpecka/ii)