Glinoludy jadą na Woodstock!

Glinoludy jadą na Woodstock!
fot. n/n Stowarzyszenie Via Sudetica i redakcja serwisu IstotneInformacje.pl zapraszają wszystkich zainteresowanych do wzięcia udziału w woodstockowej Gliniadzie!
istotne.pl bogusław nowak, gliniada, woodstock, owsiak

Zanim rozpocznie się druga edycja Parady z Miłości do Gliny, bolesławieckie Glinoludy pojawią się na Przystanku Woodstock, który na początku sierpnia odbędzie się w Kostrzynie nad Odrą. „Na Woostocku byliśmy w ubiegłym roku. Szkoda by było nie pojechać ponownie” podkreśla Bogusław Nowak ze stowarzyszenia Via Sudetica, jeden z pomysłodawców Gliniady. – „Tym bardziej że otrzymaliśmy osobiste zaproszenie od Jurka Owsiaka i organizatora Zdzisława Garczarka. Takiego zaproszenia nie wolno odrzucić”.

„Planujemy wyjechać w sobotę wczesnym rankiem” mówi Bogusław Nowak. Na miejscu Glinoludy rozbiją obóz przy Akademii Sztuk Przepięknych. Już od 14:00 będą się dokładnie smarować gliną, a o 17:00 rozpocznie się woodstockowa Gliniada. Jurek Owsiak zapewnił, że zaprosi Glinoludy na scenę, aby opowiedziały o idei Parady z Miłości do Gliny i o Bolesławieckim Święcie Ceramiki. „To będzie świetna promocja naszego miasta” zaznacza członek Via Sudetica.

Udział w wydarzeniu zadeklarowało już kilkadziesiąt osób, ale znajdą się jeszcze miejsca dla ochotników! Zdaniem Bogusława Nowaka, warto wybrać się na Przystanek Woodstock chociażby z powodu niesamowitej atmosfery, jaka panuje na festiwalu. „To wspaniale zorganizowana impreza” przekonuje Nowak. „Mam nadzieję, że kiedyś podobna powstanie w Bolesławcu” dodaje.

(informacja GA)

Zobacz także

Więcej o Przystanku Woodstock

Via Sudetica