Glinoludy gościły na Woodstock

Glinoludy gościły na Woodstock
fot. IK Kilkadziesiąt osób zareklamowało Bolesławiec i Gliniadę na scenie Przystanku Woodstock. Jurek Owsiak osobiście zachęcał do malowania się gliną.
istotne.pl gliniada, glinoludy, woodstock, owsiak, jurek owsiak

Na pole Przystanku Woodstock wyruszyły w sobotę Glinoludy. Mimo że tłum osób, które przyjechały do Kostrzyna, był barwny, to najoryginalniejsze „przebranie” mieli właśnie reprezentanci bolesławieckiej Gliniady. Ludzie non-stop fotografowali Glinoludów.

Pod wieczór Jurek Owsiak zaprosił bolesławian na scenę. Otrzymał od nich wielką ceramiczną filiżankę wykonaną przez Zakłady Ceramiczne „Bolesławiec”. „Czegoś takiego jeszcze nie widziałem. Spójrzcie, jak oni pięknie wyglądają. Bawcie się w to!” zachęcał otoczony Glinoludami Jurek Owsiak.

Sobotnim gościem Przystanku był między innymi prof. Leszek Balcerowicz. Podczas wykładu apelował o zerwanie ze stereotypem Polaka-ponuraka. Dzięki obecności Glinoludów dowiedział się o bolesławieckiej akcji i przekazał, za naszym pośrednictwem, pozdrowienia.

Na przystanek Woodstock, by promować Bolesławiec i Gliniadę, na własny koszt pojechało około 20 osób.

Pozdrowienia Leszka Balcerowicza dla GlinoludówPozdrowienia Leszka Balcerowicza dla Glinoludówfot. ii
Pozdrowienia od Jurka Owsiaka dla GlinoludówPozdrowienia od Jurka Owsiaka dla Glinoludówfot. ii
Jurek Owsiak pokazuje ceramiczną filiżankę, którą otrzymał od GlinoludówJurek Owsiak pokazuje ceramiczną filiżankę, którą otrzymał od Glinoludówfot. Krzysztof Gwizdała
Jedna z uczestniczek odważyła się wystąpić toplessJedna z uczestniczek odważyła się wystąpić toplessfot. IK

(informacja KG)