Zapowiadanego basenu na placu Popiełuszki raczej nie będzie

Zapowiadanego basenu na placu Popiełuszki raczej nie będzie
fot. B.org Gmina miejska chce, aby na najatrakcyjniejszym pod względem inwestycyjnym terenie prywatny inwestor postawił galerię handlową. Natomiast miejski park wodny ma zostać ulokowany na przedmieściach Bolesławca.
istotne.pl inwestycja, basen, piotr żak, pl. popiełuszki

W sierpniu ub.r. pisaliśmy, że są dwie koncepcje zagospodarowania placu Popiełuszki. Pierwsza zakładała przekazanie nieruchomości prywatnemu inwestorowi, druga rozważała powołanie kolejnej miejskiej spółki, która zagospodaruje plac. Władze miasta postawiły na ten pierwszy wariant. Na najbardziej atrakcyjnym pod względem inwestycyjnym terenie Bolesławca ma powstać galeria handlowa z prawdziwego zdarzenia.

Rada Miasta podjęła uchwałę, na mocy której przystąpiono do sporządzenia nowego planu zagospodarowania przestrzennego placu Popiełuszki. Projekt planu będzie dostępny do wglądu w urzędzie miasta do 19 sierpnia. Do 2 września zaś bolesławianie będą mogli zgłaszać uwagi do projektu. Jeżeli rajcy zaakceptują plan, sprzedaż nieruchomości może nastąpić pod koniec 2008 r. lub na początku 2009 r.

Dokument zakłada wybudowanie na placu obiektu o powierzchni sprzedaży powyżej 2 000 m² (maksymalnie 5 kondygnacji). W podziemiach budynku powstaną miejsca parkingowe. „Zmiana planu jest po to, żeby można było wybudować galerię handlową z prawdziwego zdarzenia” mówi portalowi IstotneInformacje.pl Piotr Żak, architekt miasta. Nie wiadomo jednak, czy taka galeria rzeczywiście powstanie. Nabywca nieruchomości będzie miał bowiem wiele możliwości. Będzie mógł świadczyć zarówno usługi handlowe, gastronomiczne, jak i hotelarskie. „Spektrum jest bardzo duże” przyznaje architekt.

Za pieniądze ze sprzedaży placu gmina miejska chce wybudować park wodny. Jego lokalizacji urzędnicy nie chcą na razie zdradzać. Prawdopodobnie powstanie na przedmieściach miasta – wśród drzew, nie zaś pomiędzy blokami. Według Piotra Żaka, tego typu obiektów raczej nie buduje się w ścisłym centrum miasta.

W aquaparku, oprócz dwóch basenów (jeden duży, drugi mały do nauki pływania), mają zostać zamontowane dwie zjeżdżalnie. W planach są też: jacuzzi, salon fitness, sauna, kort do gry w squasha czy ścieżki rowerowe. Projektowanie obiektu ma się rozpocząć jeszcze w tym roku. „Basen będzie na pewno” zapewnia architekt.

(informacja GA)