Koncert Kombii zakończył drugi dzień Święta Ceramiki

Koncert Kombii zakończył drugi dzień Święta Ceramiki
fot. Marcin Zabawa Setki osób bawiły się na koncercie zespołu Kombii. Występ trójmiejskiej grupy był głównym punktem drugiego dnia święta. Przed bolesławianami jeszcze dwa dni wydarzeń.
istotne.pl ceramika, święto ceramiki

Występ trójmiejskiej grupy Kombii zakończył drugi dzień Bolesławieckiego Święta Ceramiki. Koncert rozpoczął się przed 21:00. Grupa zagrała swoje największe przeboje. Bolesławianie i goście spoza Bolesławca wysłuchali starszych utworów, takich jak: „Black and white”, „Nasze rendez-vous”, jak i ostatnich szlagierów, do których należy utwór „Pokolenie”.

Piątek był drugim dniem Bolesławieckiego Święta Ceramiki. Już od czwartku na bolesławieckim rynku trwają Targi Ceramiki. Każdy może kupić ceramiczne produkty. Odbywają się pokazy toczenia i malowania naczyń. Od czwartku również trwa Giełda Staroci. Występy zespołów odbywają się równolegle na dwóch scenach (małej na Placu Piłsudskiego i dużej na Placu księdza Popiełuszki).

Grzegorz Skawiński i Waldemar TkaczykGrzegorz Skawiński i Waldemar Tkaczykfot. Marcin Zabawa
W czasie koncertu Kombii bawili się i młodzi i starsiW czasie koncertu Kombii bawili się i młodzi i starsifot. Marcin Zabawa

Przed bolesławianami jeszcze wiele atrakcji. W sobotę odbędzie się m.in. Parada Glinoludów. Już od godziny 10:00 wszyscy chętni będą mogli pomalować się gliną. O godzinie 12:00 w Urzędzie Stanu Cywilnego w Rynku odbędzie się prawdziwy ślub pary Glinoludów. O godzinie 16:00 Glinoludy przejdą ulicami miasta. O 21:00 przed budynkiem Villa Ambasada (ul. Komuny Paryskiej) koncert da trio operowe z Moskwy. O 22:00 na dużej scenie odbędzie się koncert Dody, zaś o 23:00 przed Villą Ambasadą zagra Tomasz Wachnowski.

Waldemar TkaczykWaldemar Tkaczykfot. Marcin Zabawa
Grzegorz SkawińskiGrzegorz Skawińskifot. Marcin Zabawa
Grupa Kombii zagrała starsze i nowe przebojeGrupa Kombii zagrała starsze i nowe przebojefot. Marcin Zabawa

(informacja MZ)