Drogowcy naprawiają ulice

Drogowcy naprawiają ulice
fot. UM Legnica Zarząd Dróg Miejskich uzupełnia ubytki w nawierzchniach legnickich ulic, jakie powstały na skutek działania wody i mrozu.
istotne.pl 0 um legnica, miasto legnica

Reklama

Na zlecenie ZDM prace wykonują LPGK i firma Budromos. Trwają one od połowy stycznia, a prowadzone będą co najmniej do końca lutego. Ich wartość to kilkadziesiąt tys. zł.

– W zimowych warunkach atmosferycznych zdarza się, że nawet duże wyrwy w nawierzchniach pojawiają się z dnia na dzień – mówi Andrzej Szymkowiak, dyrektor ZDM. – Pracami sukcesywnie obejmujemy teren całego miasta. Chcemy ustrzec kierowców i ich samochody przed zagrożeniami.

Ubytki w jezdniach uzupełnia się, w zależności od temperatury zewnętrznej, lanym asfaltem albo mieszanką mineralno-asfaltową. W ciągu ostatnich dni zużyto ponad 15 ton asfaltu.

Roboty naprawcze były już prowadzone m.in. na ulicach: Złotoryjskiej, Zachodniej, Nowodworskiej, al. Rzeczypospolitej, Sudeckiej, Koskowickiej, Karkonoskiej, Łowickiej, Sikorskiego, Fieldorfa, Wrocławskiej, Ofiar Ludobójstwa OUN-UPA, Pocztowej, Chojnowskiej, Jagiellońskiej, Działkowej czy Senatorskiej, zaś 1 lutego trwały na Kunickiej i Pątnowskiej.

UM Legnica/ii

Reklama