Czy bolesławieckiej Platformie grozi rozwiązanie?

Czy bolesławieckiej Platformie grozi rozwiązanie?
fot. B.org Jacek Protasiewicz nie będzie już przewodniczącym PO na Dolnym Śląsku. Tę funkcję będzie pełnił Bogdan Zdrojewski, europoseł i były prezydent Wrocławia. W Bolesławcu na razie spokój.

Zarząd krajowy Platformy Obywatelskiej rozwiązał struktury partii na Dolnym Śląsku – czytamy w Gazecie Wrocławskiej. Swoje funkcje stracili członkowie zarządu i rady regionu, m.in. przewodniczący dolnośląskiej PO Jacek Protasiewicz. Od teraz partią w regionie tymczasowo kieruje jako komisarz europoseł Bogdan Zdrojewski, a we Wrocławiu - senator Jarosław Duda. W Jeleniej Górze komisarzem została posłanka Zofia Czernow.

Jak tę sytuację komentują władze loklanej PO i co to oznacza dla Bolesławca i powiatu bolesławieckiego?

– Nic mi nie wiadomo na razie w tym temacie. Był u nas audyt, ale czy będzie komisarz, czy nie, tego na razie nikt nie wie – powiedział Karol Stasik, przewodniczący struktur w powiecie bolesławieckim.

– To, że Zdrojewski został przewodniczącym, specjalnie mnie nie zaskakuje. Myślę, że to dobry ruch. To świetny samorządowiec, szanowany europoseł. Naszym strukturom nie będzie to zagrażać – mówi Dariusz Kwaśniewski, szef PO w mieście.

Czy bolesławiecka PO jest dobrze zarządzana?
Jest mi to obojętne
43.90 % głosów: 54
Nie
43.09 % głosów: 53
Tak
13.01 % głosów: 16