Znamy najlepszych tenisistów w Bolesławcu

Tenisiści
fot. www.tenispark.pl W sobotę 12 marca na kortach Tenis Parku odbył się pierwszy w nowym sezonie turniej singlowy Tenis Park Open 2016.
istotne.pl 0 tenis

Reklama

Zwycięzcą w kategorii masters 100 został Nicolas Twardowski, który wygrał w finale z Robertem Stankowskim. Trzecie miejsce zajął Grzegorz Mazur. W kategorii challeger 50 pierwsze miejsce wywalczył Robert Twardowski, drugie – Roman Kowalski. W meczu o trzecie miejsce Klaudia Witas pokonała Jerzego Balickiego. W kategorii futures pierwsze miejsce zajął Łukasz Klich, drugie – Norbert Witas. W meczu o trzecie miejsce lepszy okazał się Dominik Twardowski, pokonując Piotra Bodziocha.

Tenis Park Open to cykl turniejów organizowanych przez Akademię Tenisa przy współpracy Klubu Aloha. Zawody mają wyłonić najlepszego tenisistę Bolesławca i okolic. Pod koniec sezonu rozgrywany jest turniej mistrzów Tenis Park Supermasters, w którym zawodnik z największą sumą punktów z całego sezonu otrzymuje Puchar Mistrza Bolesławca w Tenisie Ziemnym.

W styczniu zakończono rywalizację w cyklu turniejów za poprzedni rok. Tytuł Mistrza Bolesławca w Tenisie Ziemnym za rok 2015 w kategorii open wywalczył Nicolas Twardowski. W kategorii kobiet najlepsza okazała się Anna Olesińska.

Tenis Park Supermasters to turniej mistrzów rozgrywany na koniec każdego sezonu. W tym roku był to jeden z największych turniejów tenisowych rozegranych w Bolesławcu. Wystartowało w nim ok. 50 zawodników w 7 kategoriach. Poniżej prezentujemy wyniki z poszczególnych kategorii:

 • kat. singiel open:
  1. Nicolas Twardowski
  2. Piotr Nowicki
  3. Klaudia Witas
 • kat. singiel kobiet:
  1. Anna Olesińska
  2. Monika Ośko
  3. Magdalena Żurek
 • kat. debel open:
  1. Klaudia Witas / Tomasz Ziembikiewicz
  2. Robert Stankowski / Robert Walkowiak
  3. Stanisław Cebulski / Robert Tomczyk
 • kat. mikst:
  1. Monika Ośko / Stanisław Cebulski
  2. Magdalena Żurek / Tomasz Żurek
  3. Małgorzata Mazur / Grzegorz Mazur
 • kat. challenger:
  1. Adam Błaszczyński
  2. Michał Salij
  3. Filip Witas
 • kat. futures:
  1. Tomasz Żurek
  2. Łukasz Klich
  3. Maciej Błaszczyński
 • kat. rookie:
  1. Marta Uzdowska
  2. Agata Drozda.

Turniej Supermasters tradycyjnie zakończył się wspólną Galą Tenisową, na której zostały wręczone puchary i nagrody. Zwycięzcom oraz uczestnikom serdecznie gratulujemy! Organizatorzy zapraszają na kolejny cykl turniejów Tenis Park Open. Więcej informacji i kalendarz można znaleźć na stronie internetowej www.tenispark.pl.

Akademia Tenisa/ii

Reklama