Bolesławianie nadal nie sprzątają po swoich pupilach

Bolesławianie nadal nie sprzątają po swoich pupilach
fot. SM Bolesławiec Strażnicy miejscy przypominają: za nieposprzątanie po psie grozi do 500 zł mandatu.
istotne.pl zwierzęta, sm bolesławiec

16 marca w materiale Piją alkohol na placach zabaw, udają ninja i niszczą mienie publiczne informowaliśmy, że skutecznym narzędziem do ujawniania wykroczeń społecznie uciążliwych, takich jak spożywanie alkoholu czy akty wandalizmu, jest miejski monitoring.

Jak się okazuje, monitoring przyczynia się również do ujawniania wykroczeń dotyczących nieposprzątania po swoim psie. Warto przypomnieć, że osoba wyprowadzająca zwierzę ma obowiązek niezwłocznie usunąć pozostawione przez pupila odchody.

Bolesławianie nadal nie sprzątają po swoich pupilachBolesławianie nadal nie sprzątają po swoich pupilachfot. SM Bolesławiec

Sprzątając po swoim psie, dbamy nie tylko o estetykę miasta, ale także o zdrowie innych zwierząt i ludzi. Co więcej, nieposprzątanie po pupilu może kosztować do 500 zł.

W siedzibie Straży Miejskiej przy ul. Mikołaja Brody 14 dostępne są bezpłatnie tzw. psie pakiety – woreczki, które służą do usuwania psich odchodów. Można je odbierać od poniedziałku do czwartku w godz. od 07:30 do 23:00; a w piątki i soboty w godz. od 08:00 do 04:00.

Aktualizacja

15 marca, w godzinach porannych, przy ul. Tyrankiewiczów zauważono kobietę, która spacerowała po parku miejskim ze swoim psem. Pies załatwił swoje potrzeby fizjologiczne, ale jego właścicielka nie poczuła się do obowiązku sprzątnięcia odchodów. Na miejsce został skierowany patrol. Kobieta została ukarana mandatem karnym.

Następnie zaobserwowano na skwerze przy ul. Zygmunta Augusta młodego mężczyznę, który wyprowadzał swojego psa. Gdy pies załatwił swoją potrzebę, opiekun, nie posprzątawszy, oddalił się z miejsca zdarzenia. Okazało się, że to osoba niepełnoletnia, więc przeprowadzono z nią rozmowę wychowawczą i nakazano uprzątnięcie odchodów.

Tego samego dnia w godzinach wieczornych operator monitoringu zaobserwował kobietę spacerującą po parku miejskim z psem bez smyczy. Sytuacja powtórzyła się – bolesławianka nie zamierzała posprzątać po swoim pupilu. Została ukarana mandatem karnym.

Warto wspomnieć, że interwencja SM nie kończy się jedynie na ukaraniu mandatem, ale także na nakazaniu uprzątnięcia psiej kupy.

SM Bolesławiec/UM Bolesławiec/ii