Wystawa rzeźb z bolesławieckiego pleneru w Niemczech

Wystawa rzeźb z bolesławieckiego pleneru w Niemczech
fot. BOK-MCC W Markersdorf, Niemcy odbędzie się otwarcie wystawy „Via Regia Sculptura – Kunst aus Polen”, ekspozycji rzeźb ceramicznych z Międzynarodowych Plenerów Ceramiczno – Rzeźbiarskich w Bolesławcu.
istotne.pl mpcr, bok - mcc

Wystawa została zorganizowana w ramach współpracy transgranicznej Polska — Saksonia. Celem wystawy w Markersdorf jest promocja bolesławieckiej inicjatywy kulturalnej: Międzynarodowych Plenerów Ceramiczno – Rzeźbiarskich, poza granicami kraju. Bolesławiecki Ośrodek Kultury – Międzynarodowe Centrum Ceramiki dąży do tego, aby Bolesławiec był kojarzony ze sztuką ceramiczną, która jest znaczącym potencjałem naszego regionu. W Bolesławcu od ponad pół wieku rok rocznie odbywa się plener ceramiczno-rzeźbiarski. Poprzez współpracę z instytucjami kulturalnymi z obszaru pogranicza pragniemy rozwinąć dialog kulturowy, co mamy nadzieję, przyczyni się do poszerzenia wiedzy o dorobku kulturalnym miasta Bolesławiec.

W ubiegłym roku efekt pracy twórczej artystów biorących udział w MPCRZ prezentowaliśmy w Pirnie i Panschwitz – Kuckau. W naszym odczuciu są to dobre praktyki, które pozytywnie wpływają na rozwój współpracy transgranicznej Polska — Saksonia.

Wystawa czynna do 25 września 2016 roku.

BOK-MCC stopka do wiadomościBOK-MCC stopka do wiadomościfot. BOK-MCC