Bestialstwo na naszych wioskach "Boli patrzeć na te łańcuchy"

Bestialstwo na naszych wioskach
fot. Stowarzyszenie Inicjatyw Obywatelskich Na wioskach wokół Bolesławca psy wciąż cierpią, zwłaszcza zimą, przykute do bud łańcuchem. Inspektorki, które patrolują teren naszej gminy pytają: Czy to się kiedyś skończy?
istotne.pl psy

Inspektorki z Bolesławca w okresie mrozów przeprowadziły szereg interwencji dotyczących niewłaściwego bytowania zwierząt, zwłaszcza psów. Na fanpage’u Stowarzyszenia Inicjatyw Obywatelskich oglądamy sukę ze szczeniakiem. Zwierzęta na krótkim łańcuchu są głodzone i marzną. Ciepłe jedzenie przywiozły ze sobą dopiero inspektorki. Z powodu niewłaściwej opieki i braku możliwości poprawy warunków ze strony właściciela, psiaki zostały przewiezione do zaprzyjaźnionego hoteliku, gdzie oczekują na adopcję.

Dziewczyny piszą, że wciąż na wioskach zwierzęta trzyma się w takich bestialskich warunkach.

„W pierwszej, drugiej, trzeciej wiosce, gdzie nie pojedziecie, ciągle to samo. My już nie możemy patrzeć na te wszechobecne łańcuchy! A ponoć średniowiecze skończyło się kilkaset lat temu...”

Suczka ma już kilka lat, może sześć, a może siedem. W jakim jest stanie widać na załączonych zdjęciach. Piesek jak to szczeniak: radosny i dokazujący. Idealnie byłoby gdyby udało się dla nich znaleźć wspólny dom. Kontakt: 694 768 949.

Psy z podbolesławieckiej wioski w drodze do nowego życiaPsy z podbolesławieckiej wioski w drodze do nowego życiafot. Stowarzyszenie Inicjatyw Obywatelskich
Jak reagujesz na takie bestialstwo?
Chcę ukarać właściciela
78.07 % głosów: 89
Ludzka bezduszność smuci
11.40 % głosów: 13
Chcę pomóc psu
5.26 % głosów: 6
jest mi to obojętne
5.26 % głosów: 6

Stowarzyszenie apeluje o zmianę prawa w Polsce:

„Nam też już ręce opadają na to wszystko. Potrzeba w Polsce zmiany prawa i przede wszystkim zaangażowania organizacji prozwierzęcych w akcje edukacyjne mieszkańców, zwłaszcza wsi, oraz w propagowanie sterylizacji w celu zmniejszenia populacji niechcianych zwierząt.”