Debatowali o przeciwdziałaniu kradzieżom i włamaniom do domków jednorodzinnych i garaży

Debatowali o przeciwdziałaniu kradzieżom i włamaniom do domków jednorodzinnych i garaży
fot. KPP Bolesławiec Tematem spotkania, które miało miejsce się 15 października w sali konferencyjnej Urzędu Gminy Osiecznica, było „Przeciwdziałanie kradzieżom i kradzieżom z włamaniem do domków jednorodzinnych, garaży i innych obiektów oraz niszczeniu mienia”.
istotne.pl policja, osiecznica, debata

Funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Nowogrodźcu zorganizowali debatę społeczną z mieszkańcami gminy Osiecznica. W spotkaniu uczestniczyli m.in. zastępca komendanta powiatowego policji w Bolesławcu mł. insp. Artur Krawczyk, zastępca naczelnika Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Bolesławcu st. asp. Paweł Klimek, komendant Komisariatu Policji w Nowogrodźcu nadkom. Adam Frączek i kierownik Posterunku Policji w Osiecznicy asp. szt. Roman Boczek. W debacie udział wzięli również: wójt Gminy Osiecznica Waldemar Nalazek, radni, mieszkańcy oraz przedstawiciele tamtejszych instytucji i firm.

Celem debaty było m.in. nawiązanie bliższej współpracy, uświadomienie skali zagrożenia, wypracowanie wspólnych sposobów przeciwdziałania kradzieżom i kradzieżom z włamaniem do domków jednorodzinnych, garaży i innych obiektów oraz niszczeniu mienia.

Debatowali o przeciwdziałaniu kradzieżom i włamaniomDebatowali o przeciwdziałaniu kradzieżom i włamaniomfot. KPP Bolesławiec
Debatowali o przeciwdziałaniu kradzieżom i włamaniomDebatowali o przeciwdziałaniu kradzieżom i włamaniomfot. KPP Bolesławiec

Przybyli goście chętnie zabierali głos podczas debaty, mówili, z jakimi problemami mają najczęściej do czynienia. Zgłoszono potrzebę częstszego patrolowania boisk sportowych, placów zabaw, budynków socjalnych oraz sprawdzania wiat przystankowych, ponieważ jesienią częściej dochodzi do aktów wandalizmu w tych miejscach.

Sołtys ze Świętoszowa zgłosił problem nadmiernej prędkości, z jaką poruszają się samochody, wskazując konkretne ulice miejscowości, a także konieczność kontroli tonażu samochodów ciężarowych korzystający z mostu. Zaś przedstawiciel Straży Obywatelskiej z Parowej wskazał, jak ważna jest współpraca i wymiana informacji pomiędzy mieszkańcami a policją, aby skutecznie przeciwdziałać przestępczości i budować poczucie bezpieczeństwa w miejscu zamieszkania.

KPP Bolesławiec/ii