Wiesław Ogrodnik w liście do mieszkańców prosi o wsparcie

Wiesław Ogrodnik w liście do mieszkańców prosi o wsparcie
fot. Wiesław Ogrodnik Kandydat Prawa i Sprawiedliwości – lista nr 1 z pozycja15 – wystosował do bolesławian list, w którym prezentuje swoją kandydaturę i prosi o oddanie na niego głosu.
istotne.pl wybory, wiesław ogrodnik, prawo i sprawiedliwość

List Wiesława Ogrodnika do bolesławian

Jestem mieszkańcem Bolesławca, a także szczęśliwym mężem, ojcem a od niedawna również dziadkiem. Moje życie zawodowe związane jest głównie z Bolesławcem. Przez kilkanaście lat pracowałem w „Polfie”.

Byłem Prezesem Zakładu Energetyki Cieplnej w Bolesławcu, który pod moim kierownictwem przeszedł gruntowną modernizację. Miałem zaszczyt być wiceprezydentem naszego pięknego miasta. Obecnie zatrudniony jestem w SRG Global w Bolesławcu.

Kandyduję w wyborach do Sejmu RP z listy Prawa i Sprawiedliwości. W związku z tym ośmielam się kierować do Państwa te słowa i prosić o poparcie.

Zwracam się szczególnie do mieszkańców powiatu bolesławieckiego, sercem mi najbliższego. Na podstawie analizy wyników wyborów z roku 2011 oraz obecnej tendencji poparcia dla partii politycznych sądzę, że nadarza się okazja, aby po ponad dwudziestu latach Bolesławiec miał swojego posła. Proszę pozwolić, że w paru słowach wyjaśnię dlaczego.

W 2011 roku na kandydatów PiS oddano w powiecie bolesławieckim 7125 głosów. Aby zostać posłem, wystarczyło by kandydat otrzymał tych głosów 6801. Wniosek jest oczywisty – gdyby wszyscy wyborcy z powiatu bolesławieckiego, którzy poparli PiS, zagłosowali na jednego z kandydatów bolesławieckich, to w 2011 roku mielibyśmy posła. Nie było to jednak możliwe, ponieważ kandydowały dwie osoby z naszego powiatu i nastąpiło rozproszenie głosów.

Teraz sytuacja jest zgoła odmienna. Jestem jedynym kandydatem PiS z Bolesławca i dlatego uważam, że szansa na zdobycie mandatu posła jest ogromna. Nie przeraża mnie, że kandyduję z 15. miejsca na liście i proszę - niech Państwa to również nie zniechęca. Cztery lata temu kandydat PiS z Głogowa zajmował 12 miejsce na liście i został posłem, ponieważ nastąpiła niesamowita mobilizacja mieszkańców, którzy masowo popierali „swojego” człowieka, człowieka z ich środowiska, rozumiejącego ich problemy.

Zwracam się do tych z Państwa, którzy zawsze popieracie Prawo i Sprawiedliwość i tych, którzy zamierzacie zrobić to właśnie w tym roku. Proszę, poprzyjcie mnie, bolesławieckiego kandydata.

Zwracam się również do tych z Państwa, którzy niekoniecznie są zwolennikami Prawa i Sprawiedliwości. Jeżeli mnie Państwo znacie, jeżeli o mnie słyszeliście, że jestem po prostu porządnym człowiekiem, to proszę o odrzucenie swoich preferencji partyjnych. Proszę o poparcie człowieka.

Bardzo liczę na Państwa poczucie patriotyzmu lokalnego. Uwierzcie – istnieje wielka szansa, której nie można zmarnować, aby powiat bolesławiecki miał swojego posła. Ja wierzę!

Sfinansowane ze środków KW Prawo i Sprawiedliwość