Ciężko ranił nożem dwie osoby. 32-latek tymczasowo aresztowany

Nóż
fot. freeimages.com (Andrew Martin) Nawet do 10 lat pozbawienia wolności grozić może mężczyźnie podejrzanemu o to, że w noc sylwestrową, w trakcie bójki, ciężko ranił nożem dwóch braci.
istotne.pl 0 policja, sąd, nóż, bójka, miasto jelenia góra

Reklama

Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze w wyniku podjętych działań ustalili, a następnie zatrzymali 32-letniego mieszkańca Piechowic, który ciężko ranił nożem dwóch innych mieszkańców tej samej miejscowości, oraz 23-letnią kobietę i 39-letniego mężczyznę, którzy wzięli udział w bójce.

Jak ustalili funkcjonariusze, do zdarzenia doszło w noc sylwestrową na jednej z ulic w Piechowicach. Pijani pokrzywdzeni pod jednym ze sklepów zaczepili czekających na samochód 23-letnią kobietę oraz 39-letniego mężczyznę. Doszło do kłótni, a następnie bójki, w trakcie której nadjechał 32-latek, który wyjął nóż i ciężko ranił braci. Po zdarzeniu cała trójka uciekła.

O przestępstwie oficera dyżurnego Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze powiadomił przypadkowy przechodzień. Poszkodowani z poważnymi obrażeniami trafili do szpitala.

Funkcjonariusze rozpoczęli poszukiwanie napastnika oraz pary, która brała udział w zdarzeniu. Na podstawie zebranych w tej sprawie informacji funkcjonariusze wytypowali, a następnie – jeszcze tego samego dnia – zatrzymali mężczyznę podejrzewanego o ciężkie uszkodzenie ciała, a także kobietę i mężczyznę, którzy brali udział w bójce.

Cała trójka trafiła do policyjnego aresztu. Na podstawie zgromadzonego materiału procesowego sąd tymczasowo aresztował 32-latka na miesiąc, a kobieta i mężczyzna zostali objęci dozorem policyjnym oraz mają zakaz opuszczania kraju.

32-latkowi za popełnione przestępstwo grozić może nawet do 10 lat pozbawienia wolności, a jego znajomym – kara do lat 3.

KMP Jelenia Góra/ii

Reklama