Pobiegną dla Piotrka

Pobiegną dla Piotrka
fot. Dariusz Pachnik Gminne Centrum Kultury w Warcie Bolesławieckiej, Regionalne Centrum Sportowe w Lubinie, UKS-y Tukan oraz Orientpark Iwiny zapraszają wszystkich w sobotę 9 stycznia na Spacerek dla Piotrka.
istotne.pl bieg, iwiny, uks tukan, orientpark

Jest to bieg przełajowy, który odbywa się już po raz siódmy w Iwinach. Jednym z głównych celów biegu jest zbiórka pieniędzy na cele charytatywne. – Do tej pory wspomagaliśmy WOŚP, od tego roku jednak postanowiliśmy wspomagać bardziej bezpośrednio – mówią organizatorzy. – Wybór był dość łatwy. Jednogłośnie wybraliśmy naszego młodszego kolegę Piotrka Kołodzieja. Piotrek ma 20 lat i jest zdany na pomoc swoich najbliższych i poruszanie się na wózku inwalidzkim.

Piotr KołodziejPiotr Kołodziejfot. Dariusz Pachnik

I dodają: – Co do samego biegu, to niech Was nie zwiedzie nazwa „spacerek”, jest ona nieco żartobliwa. Bieg na dystansie 5,6 km, na starcie którego staje cała lokalna – i nie tylko – czołówka biegaczy w całym przekroju wiekowym.

PlakatPlakatfot. Dariusz Pachnik

Wydarzenie, które rozpocznie się o godzinie 11:00, rozegrane zostanie w ramach Biegowego Grand Prix Zagłębia Miedziowego (drugi etap). Dodatkowo odbędzie się bieg dla dzieci ze szkół podstawowych – 1 km, i dla uczniów gimnazjum – 3 km.

Zapisy do biegu głównego poprzez formularz zgłoszeniowy: http://feniks-timing.pl/index.php/vii-biegowe-grand-prix-zaglebia-miedziowego-bieg-2-iwiny-44/ lub bezpośrednio w centrum zawodów (Zespół Szkolno-Przedszkolny w Iwinach) w sobotę 9 stycznia 2016, między 9:00 ,a 10:30. Zapisy dla kategorii szkolnych wyłącznie w dniu zawodów.

– Po biegu zapraszamy na super smaczną zupę gulaszową! – mówią organizatorzy.

Ważne linki:

Dariusz Pachnik/ii