Nagrodzeni za najładniejsze szopki

Nagrodzeni za najładniejsze szopki
fot. BOK-MCC Centrum Ceramiki zgłoszono 45 szopek, które wykonały dzieci i młodzież z Bolesławca, Powiatu Bolesławieckiego, a nawet z województwa mazowieckiego. Komisja konkursowa przyznała 9 równorzędnych nagród głównych i 8 wyróżnień.
istotne.pl szopka, gwiazdka życzliwości, bok - mcc

Szopki oceniła Komisja konkursowa w składzie: Tadeusz Orawiec z Muzeum Ceramiki w Bolesławcu, Mateusz Grobelny artysta-ceramik; kierownik pracowni artystycznych BOK-MCC oraz Katarzyna Zarówny specjalista ds. wystawiennictwa w BOK-MCC. Szczególną uwagę Komisja konkursowa zwróciła na szopki, których elementy jak i całość zostały wykonane własnoręcznie przez uczestników.

Nagrody w kategorii indywidualnej otrzymały: Wiktoria Roicka z Gimnazjum Samorządowego nr 2 w Bolesławcu, Amelia Kaczmarek ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Bolesławcu, Maja Wojtowicz ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Bolesławcu, Marina Tetianyna z Gimnazjum Samorządowego nr 2 w Bolesławcu oraz Pola Wiśniewska z Pracowni ceramiczno-rzeźbiarskiej BOK-MCC.

Nagrody w kategorii grupowe, otrzymali: Dzieci ze Świetlicy Caritas w Bolesławcu, Dzieci ze Świetlicy przy Szkole Podstawowej nr 5 w Bolesławcu, Julia Kunaszko z Miejskiego Zespołu Szkół Nr 2 w Bolesławcu i Bartosz Kunaszko z I Prywatnego Gimnazjum w Bolesławcu, Maria Reguła, Jagoda Marczewska, Lena Matyjewicz dzieci ze świetlicy przy Szkole Podstawowej nr 5 w Bolesławcu.

Wyróżnienia w kategorii indywidualnej, przyznano uczniom: Marika Flak ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Bolesławcu, Daria Czerepak z Miejskiego Zespołu Szkół nr 2 w Bolesławcu, Marcel Trzciński ze Szkoły Podstawowej w Wiskitkach, Mateusz Moleda ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Bolesławcu, a wyróżnienia w kategorii grupowe otrzymali: Grupa Pszczółki z Miejskiego Przedszkola Publicznego nr 2 w Bolesławcu, Grupa 4 i 5 latków z Miejskiego Przedszkola Publicznego nr 4 w Bolesławcu, Nikola Ziemian i Klaudia Podburaczyńska z Miejskiego Zespołu Szkół nr 2 w Bolesławcu oraz Natalia i Monika Dymarskie z Miejskiego Zespołu Szkół nr 2 w Bolesławcu.

Nagrody laureatom wręczył podczas Bolesławieckiej Gwiazdki Życzliwości Prezydent Miasta Piotr Roman, który objął patronat nad konkursem. Gratulujemy zwycięzcom i dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział w konkursie.

BOK-MCC stopka do wiadomościBOK-MCC stopka do wiadomościfot. BOK-MCC