Galeria Stara Mleczarnia – otwarcie pod koniec czerwca

Galeria Stara Mleczarnia – otwarcie pod koniec czerwca
fot. Krzysztof Gwizdała Jysk, Media Expert, Martes Sport i Polo Market – takie sieci sklepów pojawią się w nowym obiekcie przy ulicy Jeleniogórskiej. Trwają też rozmowy z innymi znanymi sieciami.
istotne.pl galeria, olgierd hoffman, stara mleczarnia

Stara Mleczarnia – taką nazwę będzie miała nowa galeria handlowa, powstająca przy ulicy Jeleniogórskiej w Bolesławcu. Nazwa nawiązuje do bolesławieckiej spółdzielni mleczarskiej, która kiedyś działała dokładnie w tym samym miejscu.

Tak będzie wyglądała galeria Stara Mleczarnia w BolesławcuTak będzie wyglądała galeria Stara Mleczarnia w Bolesławcufot. H&S Construction

Jeżeli chodzi o sklepy, to wiadomo już, że w nowej galerii znajdą się: Jysk, Media Expert, Martes Sport i Polo Market. Inwestor rozmawia też m.in. z KFC, Empikiem, Smykiem oraz z sieciami aptek i drogerii. Jednak na razie są to negocjacje. O tym, jaka jeszcze znana sieć pojawi się w Bolesławcu, będzie wiadomo w późniejszym terminie. Zainteresowani nową galerią są także przedstawiciele różnych branż lokalnego biznesu.

Czy nazwa Stara Mleczarnia jest trafiona?
Tak
69.62 % głosów: 165
Nie
27.85 % głosów: 66
Dla mnie nie ma to znaczenia
2.53 % głosów: 6

Otwarcie Starej Mleczarni, wcześniej planowane na koniec marca, nastąpi pod koniec czerwca. Jak powiedział nam Olgierd Hoffman, prezes firmy H&S Construction, inwestor, właściciel działki, opóźnienie wynika z tego, że w czasie prac ziemnych natrafiono na duże elementy działającej tam kiedyś spółdzielni mleczarskiej. Ich wydobycie z ziemi zajęło aż dwa miesiące.

Powstająca galeria będzie miała około 4 300 m² powierzchni handlowej. Przy obiekcie powstanie 160 miejsc parkingowych. Dodatkowy parking może też zostać uruchomiony na dachu. Jednak to zależy od tego, czy w przyszłości galeria będzie rozbudowywana. Na teren galerii będą wjazdy od ulicy Podgórnej i ulicy Jeleniogórskiej. Dodatkowo przy ulicy Jeleniogórskiej inwestor wybuduje nowy przystanek autobusowy.

Budowa galerii Stara Mleczarnia przy ulicy JeleniogórskiejBudowa galerii Stara Mleczarnia przy ulicy Jeleniogórskiejfot. KG
Budowa galerii Stara Mleczarnia przy ulicy JeleniogórskiejBudowa galerii Stara Mleczarnia przy ulicy Jeleniogórskiejfot. MZ