Udany start Bolesłavii w Przełajowych Mistrzostwach Dolnego Śląska

Tobiasz Burzyński

Po medalach młodzików, juniorów i juniorów młodszych w Halowych Mistrzostwach Dolnego Śląska przyszła kolej na rywalizację w biegach przełajowych.  Bolesławianie przyjechali z zawodów z trzema medalami.

Złoto wśród juniorów młodszych w biegu na 5 km wywalczył Tobiasz Burzyński, którego trenerką jest Małgorzata Markowska. Na tym samym dystansie wśród juniorów tryumfował inny wychowanek trenerki Wojciech Karaban, który trenuje po okiem trenera Marka Adamka we Wrocławiu. Brąz zdobyła Karolina Wolska na 2 km. Młodziczka Aleksandra Wołoszyn była dwunasta w biegu na 1500 m a podopieczna Bartosza Grumana Marcelina Drozdek jedenasta w biegu na 2 km wśród juniorek młodszych. Z zawodników trenera Dariusza Łomańskiego Wiktor Wilk wywalczył piątą lokatę wśród młodzików na 2 km, a Daniel Najdek ósmą, w biegu na 3 km juniorów.

Oliwier Skorupiński zdobył srebrny medal w biegu na 600 klas IIIOliwier Skorupiński zdobył srebrny medal w biegu na 600 klas IIIfot. MKS Bolesłavia

Równocześnie w ramach projektu „Lekkotletyka dla każdego” rozgrywane były biegi dla najmłodszych. Pierwsze sukcesy zanotowali nasi najmłodsi adepci lekkoatletyki. Oliwier Skorupiński zdobył srebrny medal w biegu na 600 klas III, a Piotr Skiba brązowy, w biegu na 800 m klas V. Wszyscy dzielnie walczyli z rywalami i ze sobą pokazując ogromna wolę walki.