Mistrzom parkowania grozi do 300 zł mandatu

Mistrzom parkowania grozi do 300 zł mandatu
fot. SM Bolesławiec Straż Miejska w Bolesławcu apeluje i przypomina kierowcom, że uczestnikami ruchu drogowego są także piesi.
istotne.pl sm bolesławiec

Apel ten nie wziął się znikąd. Jak informuje Straż Miejska w Bolesławcu, wielu kierowców stawia swoje auta przed, za czy nawet bezpośrednio na przejściu dla pieszych. Strażnicy miejscy przypominają, że osoby parkujące pojazd w odległości mniejszej niż 10 metrów od przejścia dla pieszych nie tylko łamią obowiązujące przepisy ruchu drogowego, ale również powodują realne zagrożenie dla życia i zdrowia pieszych, zwłaszcza dzieci, które chcą bezpiecznie pokonać drogę do szkoły. Każda osoba wychodząca zza nieprawidłowo zaparkowanego samochodu jest bowiem niewidoczna dla innych kierujących.

Mistrzom parkowania grozi do 300 zł mandatuMistrzom parkowania grozi do 300 zł mandatufot. SM Bolesławiec
Mistrzom parkowania grozi do 300 zł mandatuMistrzom parkowania grozi do 300 zł mandatufot. SM Bolesławiec

Tak samo niebezpieczne jest parkowanie pojazdów w obrębie skrzyżowania, często „na chwilę”, aby dziecko opuściło samochód i doszło do szkoły. – Ci kierowcy kompletnie nie zwracają uwagi na to, jak ogromne stwarzają zagrożenie zarówno dla pieszych, jak i innych kierujących, którzy niejednokrotnie muszą gwałtownie zahamować lub omijać pojazd, popełniając inne wykroczenie – mówią strażnicy miejscy.

Strażnicy miejscy w czasie codziennych patroli wielokrotnie podejmują interwencje wobec kierowców popełniających powyższe wykroczenia. Osobom, które dopuszczają się tego typu czynów, grozi mandat karny do 300 złotych.

SM Bolesławiec/ii