Wspiął się na wapiennik w Raciborowicach i nie mógł zejść

Wspiął się na wapiennik w Raciborowicach i nie mógł zejść
fot. OSP Warta Bolesławiecka Chłopak znalazł się bezpiecznie na ziemi dzięki pomocy strażaków z Warty Bolesławieckiej, Raciborowic i Bolesławca.
istotne.pl straż pożarna, raciborowice górne, osp raciborowice górne

W niecodziennej akcji ratowniczej uczestniczyli w środę (16 września) strażacy z OSP Warta Bolesławiecka, OSP Raciborowice Górne i PSP Bolesławiec. Około godziny 18:00 strażacy zostali wezwani do miejscowości Raciborowice Górne. W oknie starego wapiennika, na wysokości około 10 metrów (drugie piętro) siedział młody chłopak i nie potrafił bezpiecznie zejść na ziemię.

Poniżej filmiki nagrane przez naszego Czytelnika:

Nie wiadomo dokładnie co było powodem, że chłopak wdrapał się na budowlę. Możliwe, że chciał się sprawdzić we wspinaczce. Nie przewidział jednak, że nie będzie w stanie samodzielnie zejść z wysokości, na którą zdołał się wdrapać. Na szczęście z pomocą pospieszyli mu strażacy. Z użyciem pojazdu Iveco z drabiną mechaniczna (SCD-42) Magirus z PSP Bolesławiec chłopak został bezpiecznie sprowadzony na ziemię.

Zdjęcia pochodzą z profilu OSP Warta Bolesławiecka

Wspiął się na wapiennik w Raciborowicach i nie mógł zejść na ziemięWspiął się na wapiennik w Raciborowicach i nie mógł zejść na ziemięfot. OSP Warta Bolesławiecka