Spotkanie wolontariuszy ŚDM campusu Jelenia Góra za nami

Spotkanie wolontariuszy ŚDM campusu Jelenia Góra za nami
fot. Norbert Karwas Wśród wielu weekendowych wrażeń dla młodzieży Jeleniej Góry i okolic miniona sobota zapisze się w pamięci jako spotkanie tych, którzy chcą poświęcić swój czas i energię na organizację Światowych Dni Młodzieży jako wolontariusze.
istotne.pl 0 spotkanie, religia, wolontariat, śdm, miasto jelenia góra

Reklama

Ponad 60 osób z Jeleniej Góry, Karpacza, Kowar, Szklarskiej Poręby, Jeżowa Sudeckiego i innych miejscowości opanowało parafię Matki Bożej Miłosierdzie, gdzie odbyło się I Spotkanie Wolontariuszy ŚDM Campusu Jelenia Góra. – Wszyscy jesteśmy gospodarzami tego wydarzenia, dlatego potrzebna jest wasza młodość i entuzjazm w przygotowaniu tych dni i podzielenie się swoimi umiejętnościami oraz talentami – mówił ks. Robert Bielawski, odpowiedzialny za campus Jelenia Góra.

Po ogólnym zapoznaniu się z ideą ŚDM uczestnicy wzięli udział w modlitwie uwielbienia przed Chrystusem w Najświętszym Sakramencie, dziękując i wielbiąc Boga swoim śpiewem i tańcem, wsłuchując się w słowa Pisma Świętego, które poruszyło niejedno młode serce do pojednania się z Nim w sakramencie pokuty.

Po napełnieniu swojego ducha odpowiednimi łaskami wolontariusze rozeszli się do sal, by spotkać się w mniejszych grupach, zwanych diakoniami, i poznać zadania, które będą ich czekać w pełnieniu swoich funkcji. Spotkania prowadzili odpowiedzialni za diakonie oraz zaproszeni goście, wśród których byli: ks. Michał Marszałek, odpowiedzialny w diecezji legnickiej za diakonię medialną, oraz Michał Jeremenko – komendant Straży Pożarnej w Jeleniej Górze-Cieplicach.

Całość spotkania zakończyła się posiłkiem oraz wspólnymi tańcami i zabawami przed kościołem. Spotkanie zainicjowało bardzo intensywny rok pracy wolontariuszy w przygotowaniu ŚDM. Każda z diakonii wyznaczyła sobie priorytety zadań, które rozpoczną realizować w swoich parafiach, wspólnotach oraz campusie.

Norbert Karwas/ii

Reklama