Gimnazjaliści odwiedzili Starostwo Powiatowe

Spotkanie
fot. Powiat Zgorzelecki W dniach 16–22 listopada 2015 roku po raz ósmy organizowany był w Polsce Światowy Tydzień Przedsiębiorczości, obchodzony jednocześnie w 143 krajach świata.
istotne.pl 0 spotkanie, miasto zgorzelec

Reklama

Celem Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości jest stworzenie środowiska społecznego, które aktywnie wspiera przedsiębiorcze postawy i inicjatywy młodych ludzi. W ramach Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości Fundacja Młodzieżowej Przedsiębiorczości zaprasza uczniów, nauczycieli i przedsiębiorców do udziału w programie Otwarta firma. Dla przedsiębiorstwa to wspaniała okazja do promocji oraz nawiązania nowych kontaktów w środowisku lokalnym, szkoła natomiast otrzymuje możliwość wzbogacenia swojej oferty edukacyjnej o ciekawe zajęcia przygotowujące uczniów do planowania ścieżki edukacyjnej. Dotychczas we wszystkich edycjach programu uczestniczyło 463 858 uczniów. Tylko w ostatniej edycji wzięło udział 63 041 uczniów, 440 szkół i 1 701 firm i instytucji.

W związku z tym wydarzeniem Starostwo Powiatowe w Zgorzelcu odwiedziła młodzież ze zgorzeleckiego Gimnazjum nr 2. O propagowaniu zatrudnienia w samorządzie, zadaniach oraz jednostkach organizacyjnych powiatu opowiadał gościom sekretarz Bogusław Białoń. Całość spotkania zakończyło wspólne zwiedzanie budynków starostwa.

Powiat Zgorzelecki/ii

Reklama