„Czwórka” i Oxpress najlepsze w sztafetach pływackich

„Czwórka” i Oxpress najlepsze w sztafetach pływackich
fot. PCEiKK Bolesławiec Za nami Mistrzostwa Powiatu Szkół Podstawowych w Sztafetach Pływackich.
istotne.pl pływanie, pceikk bolesławiec

Drużyny szkolne liczyły po 8 osób (każda z nich miała do przepłynięcia 25 m). W kategorii dziewcząt najlepsze okazały się pływaczki z Oxpressu, które wystąpiły w składzie: Katarzyna Pierzchalska, Maja Mikołajuk, Wiktoria Bleichert, Hanna Siółkowska, Julita Jośko, Julia Rostkowska, Hanna Sas i Natalia Kędziora (opiekunowie: Małgorzata Światłoń i Marek Marcinkiewicz).

Wicemistrzostwo powiatu wywalczyły reprezentantki bolesławieckiej „czwórki” (Ada Burdzy, Pola Burczyk, Nina Fedorków, Julia Bartoch, Ewelina Grudzień, Gabriela Michaluk, Kinga Rajczakowska i Julia Łasocha; opiekun: Rafał Kwieciński). Trzecią lokatę zajęły zawodniczki z Osiecznicy.

Mistrzostwo powiatu w kategorii chłopców zdobyli pływacy z SP nr 4 (Aleksander Sienkiewicz, Bartosz Graczyk, Jan Reguła, Damian Sowiński, Michał Berdzik, Jan Rataj, Maciej Kozik i Jakub Woch. Na drugiej pozycji uplasowali się reprezentanci Oxpressu (Radosław Kędzia, Maximilian Sitek, Mikołaj Szymański, Kacper Gzubicki, James Pratt, Filip Jośko, Brunon Owczarek i Gaspar Obrok), a na trzeciej – zawodnicy ze Szkoły Podstawowej w Osiecznicy.

Organizatorem zawodów było Powiatowe Centrum Edukacji i Kształcenia Kadr w Bolesławcu.

PCEiKK/ii