Święty Mikołaj i … Mrówka z prezentami u przedszkolaków

Święty Mikołaj i … Mrówka z prezentami u przedszkolaków
fot. MPP nr 3 Przedszkolaki z Filii Miejskiego Przedszkola Publicznego nr 3 w Bolesławcu 4 grudnia odwiedził nie tylko Św. Mikołaj, ale i wielka Mrówka. Oboje rozdawali prezenty!
istotne.pl przedszkole, mikołajki, psb mrówka

Do przedszkola na ulicy Dolne Młyny często przybywa dużo miłych gości, ale w tym dniu, przedszkolaki z wielkim zniecierpliwieniem oczekiwały już od samego rana, tego jedynego , niezwykłego gościa, który pojawia się raz w roku i zawsze ma dla nich worki i kosze pełne paczek.. Mimo nietypowej aury i braku bielutkiego śniegu, Św. Mikołaj dotarł do przedszkola nie saniami, lecz samochodem, a prezenty dla wszystkich grzecznych dzieci przywiózł w bagażniku.

Dla miłego gościa, przedszkolaki jak zwykle przygotowały również miłą niespodziankę. Każda grupa wykonała ciekawe prace plastyczne, na których królował oczywiście Św. Mikołaj oraz wiersze, piosenki i układy taneczne, które zaprezentowała przed niezwykłym gościem. Tego dnia najbardziej przejęte były maluszki, które po raz pierwszy witały Mikołaja w przedszkolu. Na niejednej twarzy można było zobaczyć niepewność, obawę, a nawet lęk. Trwało to jednak krótko, ponieważ Św. Mikołaj mimo swojego sędziwego wieku okazał się bardzo miły i wesoły. Rozmawiał z dziećmi, spytał czy były grzeczne, a potem tańczył i śpiewał razem z nimi. Na koniec spotkania nastąpił najbardziej wyczekiwany moment rozdawania prezentów, z których wszystkie przedszkolaki były bardzo zadowolone.

Po wizycie Św. Mikołaja, przedszkolaków odwiedził kolejny gość, który były dla nich wielkim zaskoczeniem. Do przedszkola przybyła ogromna, sympatyczna Mrówka, która jak się później okazało również przyniosła prezenty. To niezwykłe spotkanie, na pewno na długo zostanie w pamięci dzieci, a zdjęcia z Mrówką , będą dla wszystkich przedszkolaków wspaniałą pamiątką.

Przedszkolaki oraz Rada Pedagogiczna Przedszkola, bardzo serdecznie dziękują Dyrekcji PSB Mrówka w Bolesławcu za miłą niespodziankę.

Filia MPP 3