17 Mikołajkowy Turniej Halowej Piłki Nożnej Straży Pożarnych za nami

17 Mikołajkowy Turniej Halowej Piłki Nożnej Straży Pożarnych za nami
fot. KP PSP Bolesławiec 88 zawodników z 10 drużyn, pod czujnym okiem 3 sędziów, 4 grudnia wzięło udział w siedemnastej edycji Mikołajkowego Turnieju Halowej Piłki Nożnej Straży Pożarnych.
istotne.pl policja, straż pożarna, turniej, mikołajki

W 7 godzin w sali sportowej I Liceum Ogólnokształcącego rozegrano 20 meczów w fazie grupowej oraz dwa o miejsca medalowe. Zwycięzcą turnieju została reprezentacja KP PSP w Zgorzelcu, pokonując w finale strażaków z Lubina 2:0. Trzeciej miejsce zajęli debiutanci z Głogowa, zwyciężając zeszłorocznych mistrzów ze Złotoryi 3:0.

Zarówno te najlepsze, jak i nieco słabsze reprezentacje zostały obdarowane pucharami (trzy pierwsze miejsca), dyplomami, nagrodami rzeczowymi, a także pamiątkowymi fotografiami.

Niepisaną tradycją turnieju jest obdarowywanie się drobnymi prezentami, które przywożą ze sobą zaproszone drużyny (wszak to turniej mikołajkowy). Kategorie, w których przyznawane są prezenty, wymyślane są na bieżąco. I tak w tym roku 10 kompletów bombek choinkowych ze Złotoryi otrzymali policjanci (bo im do bombek najbliżej). Nagrodę z lwóweckiego browaru dostali strażacy z Jeleniej Góry (bo najlepiej się bawili). Piłki z Lubina trafiły do Bolesławca (straż i policja) – bo „się chłopaki muszą jeszcze dużo uczyć” (patrz tabela na stronie bolesławieckiej KP PSP). Zaproszenia do zwiedzania Huty Julia od jeleniogórskich strażaków trafiły do wszystkich ekip. Co więcej, strażak, który 4 grudnia miał urodziny, dostał na urodziny tablet – zarzekał się, że odda córce (niby od Mikołaja).

Mikołajów w tym roku na sali było więcej. Choćby taki zawodnik z Jeleniej Góry, który w loterii wylosował buty sportowe i przekazał je koledze (bo ten już prawie emeryt). A i tak to nie były wszystkie prezenty rozdane z okazji mikołajek.

Na stronie Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Bolesławcu więcej o 17 Mikołajkowym Turnieju Halowej Piłki Nożnej Straży Pożarnych, który odbył się 4 grudnia w sali I LO w Bolesławcu.

KP PSP Bolesławiec/ii