Według PiS Bolesławiec jest zdegradowany ekonomicznie

Według PiS Bolesławiec jest zdegradowany ekonomicznie
fot. PiS Dotarliśmy do wykazu „gmin zdegradowanych ekonomicznie”. Jest on w projekcie ustawy w Narodowym Programie Zatrudnienia, który powstał w 2012 roku. Zgadzacie się z takim określeniem naszego miasta?
istotne.pl piotr roman, pis, marzena machałek

Według partii Prawo i Sprawiedliwość, gminy zdegradowane ekonomicznie to ¼ kraju. Tworząc ten wykaz, jego autorzy brali pod uwagę:

  • dochody gmin z podatków
  • stopę bezrobocia
  • migrację zarobkową.

Wśród osób, które podpisały ten dokument, znaleźli się m.in. Andrzej Duda, Marzena Machałek, Mariusz Błaszczak. Co ciekawe, wśród wnioskodawców zabrakło chociażby Adama Lipińskiego.

Jakie gminy naszego powiatu znalazły się na tej liście? Bolesławiec, Nowogrodziec, Gromadka, Osiecznica i Warta Bolesławiecka.

– To trochę śmieszne. Może to są dane sprzed 15 lat. Wtedy rzeczywiście wszystkie gminy naszego powiatu były określane mianem gmin strukturalnego bezrobocia. Ani Osiecznica, ani tym bardziej Bolesławiec nie są w takim stanie. Nie widzę żadnego parametru, który mógłby o tym decydować – powiedział prezydent Bolesławca Piotr Roman.

– Ja nie pracowałam nad tą ustawą. To, że Bolesławiec jest na tej liście, na pewno miastu nie zaszkodzi. Jeżeli ustawa będzie wchodzić w życie, to raz jeszcze będzie to weryfikowane. Jeśli Bolesławiec znalazł się tam nieopatrznie, to wezmę to pod uwagę i poproszę o sprawdzenie – powiedziała posłanka PiS Marzena Machałek.

Na stronie internetowej Sejmu możecie przeczytać projekt ustawy o Narodowym Programie Zatrudnienia.

Czy Bolesławiec jest zdegradowany ekonomicznie?
tak
54.77 % głosów: 109
nie
43.22 % głosów: 86
nie wiem
2.01 % głosów: 4