Marsz amazonek

Marsz amazonek
fot. Powiat Bolesławiecki Razem jest łatwiej, nie trzeba zamykać się w domu ze swoim problemem. Wsparcie, pomoc i dobre słowo przyjaznych ludzi znaczy w trudnych chwilach bardzo wiele – powtarzały kobiety podczas marszu.
istotne.pl zdrowie, rak, marsz

Radość i entuzjazm, które były udziałem zebranych na bolesławieckich ulicach oraz w Teatrze Starym, absolutnie nie zdradzały, że wiele z tych kobiet ma za sobą tragiczne historie zmagań z chorobą. Ich publiczny udział w marszu to dowód, że rak to nie wyrok, że można wygrać z najgorszą diagnozą.

Amazonki zachęcają do badań profilaktycznych. To one stały się ratunkiem dla wielu kobiet, u których zdiagnozowano wczesne, uleczalne stadium nowotworu. Tym bardziej że na terenie Unii Europejskiej co 2 minuty jakaś kobieta dowiaduje się o swojej chorobie.

Amazonki zachęcały do badań również mężczyzn – mniej chętnych do kontaktu z lekarzem, gdy „nic nie boli”. Podczas seminarium w Teatrze Starym nie zabrakło wzruszających, osobistych historii, prelekcji oraz życzeń.

Starosta bolesławiecki Dariusz Kwaśniewski, wicestarosta Marian Haniszewski i etatowy członek Zarządu Powiatu Bolesławieckiego Stanisław Chwojnicki oficjalnie podziękowali amazonkom za tak ważną społeczną działalność. Tradycyjnie już Powiat Bolesławiecki wsparł również finansowo inicjatywę Klubu.

Powiat Bolesławiecki/ii