Czy bolesławieckie parafie przyjęłyby uchodźców?

Czy bolesławieckie parafie przyjęłyby uchodźców?
fot. freeimages.com (sitenovo) Papież Franciszek zaapelował niedawno o przyjmowanie uchodźców: – Kieruję apel do parafii, wspólnot zakonnych, do klasztorów i sanktuariów w całej Europie o konkretne wyrażenie Ewangelii i przyjęcie po jednej rodzinie uchodźców (cyt. za serwisem Rp.pl).
istotne.pl religia, uchodźcy

Postanowiliśmy sprawdzić, czy bolesławieckie parafie byłyby skłonne przyjąć uchodźców.

Ks. dr Stanisław Kusik, proboszcz Parafii pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy, powiedział nam, że to zależy od decyzji biskupa. W podobnym tonie wypowiedzieli się ks. Andrzej Gidziński z Parafii pw. Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa i ks. Jerzy Adamczewski z Parafii pw. Matki Bożej Różańcowej.

– W każdej chwili – podkreślił z kolei ks. Józef Hupa, proboszcz Parafii pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa. – Nie można wyganiać ludzi – dodał. Ale jednocześnie podkreślił, że instytucje państwowe powinny sprawdzać, kim są uchodźcy; czy nie jest to przypadkiem emigracja zarobkowa.

Ks. dr Andrzej Jarosiewicz z Parafii pw. Wniebowzięcia NMP i Świętego Mikołaja zwrócił zaś uwagę na to, że część parafii miałaby problem z tym, gdzie umieścić uchodźcę. – To musiałyby być ośrodki przy parafiach, ośrodki rekolekcyjne – zaznaczył.

Ks. prałat Wojciech Mroszczak, proboszcz Parafii pw. Świętych Cyryla i Metodego: – Jeszcze nie ma takiej potrzeby, ale pomagamy wszystkim biednym, więc uchodźcom też pomożemy.

Z ks. Józefem Gołębiowskim nie udało nam się skontaktować.

A jakie jest Wasze zdanie na ten temat? Czy Kościół powinien przyjmować uchodźców z Syrii? Zapraszamy do dyskusji pod wiadomością i do udziału w ankiecie.

Czy pomożesz imigrantom z Syrii, jeśli będzie taka potrzeba?
nie
76.24 % głosów: 138
tak
18.78 % głosów: 34
nie wiem
4.97 % głosów: 9