Czy bolesławieckie parafie przyjęłyby uchodźców?

Czy bolesławieckie parafie przyjęłyby uchodźców?
fot. freeimages.com (sitenovo) Papież Franciszek zaapelował niedawno o przyjmowanie uchodźców: – Kieruję apel do parafii, wspólnot zakonnych, do klasztorów i sanktuariów w całej Europie o konkretne wyrażenie Ewangelii i przyjęcie po jednej rodzinie uchodźców (cyt. za serwisem Rp.pl).
istotne.pl 0 religia, uchodźcy

Reklama

Postanowiliśmy sprawdzić, czy bolesławieckie parafie byłyby skłonne przyjąć uchodźców.

Ks. dr Stanisław Kusik, proboszcz Parafii pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy, powiedział nam, że to zależy od decyzji biskupa. W podobnym tonie wypowiedzieli się ks. Andrzej Gidziński z Parafii pw. Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa i ks. Jerzy Adamczewski z Parafii pw. Matki Bożej Różańcowej.

– W każdej chwili – podkreślił z kolei ks. Józef Hupa, proboszcz Parafii pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa. – Nie można wyganiać ludzi – dodał. Ale jednocześnie podkreślił, że instytucje państwowe powinny sprawdzać, kim są uchodźcy; czy nie jest to przypadkiem emigracja zarobkowa.

Ks. dr Andrzej Jarosiewicz z Parafii pw. Wniebowzięcia NMP i Świętego Mikołaja zwrócił zaś uwagę na to, że część parafii miałaby problem z tym, gdzie umieścić uchodźcę. – To musiałyby być ośrodki przy parafiach, ośrodki rekolekcyjne – zaznaczył.

Ks. prałat Wojciech Mroszczak, proboszcz Parafii pw. Świętych Cyryla i Metodego: – Jeszcze nie ma takiej potrzeby, ale pomagamy wszystkim biednym, więc uchodźcom też pomożemy.

Z ks. Józefem Gołębiowskim nie udało nam się skontaktować.

A jakie jest Wasze zdanie na ten temat? Czy Kościół powinien przyjmować uchodźców z Syrii? Zapraszamy do dyskusji pod wiadomością i do udziału w ankiecie.

Czy pomożesz imigrantom z Syrii, jeśli będzie taka potrzeba?
nie
76.24 % głosów: 138
tak
18.78 % głosów: 34
nie wiem
4.97 % głosów: 9

Reklama