BKS w drugiej rundzie Okręgowego Pucharu Polski

W pierwszej rundzie okręgowego Pucharu Polski BKS Bolesławiec pokonał na wyjeździe KS Stare Jaroszowice 6:0 (0:0) i pewnie awansował do kolejnej rundy. Bramki dla naszego zespołu zdobyli Graczyk (cztery), Brożyna i Dzięgleski.

KS Stare JaroszowiceKS Stare Jaroszowicefot. MZ

Gospodarze tylko w pierwszej połowie potrafili postawić się BKS-owi Bolesławiec i przez długi czas toczyli z naszym zespołem wyrównany bój. Po czerwonej kartce za kopnięcie rywala dla Długosza KS Stare Jaroszowice przeprowadził kilka ładnych akcji, jednak zawsze na posterunku był Kargul. BKS Bolesławiec także miał swoje akcje jednak strzały padały łupem bramkarza gospodarzy. W 40 minucie piłkę w siatce umieścił Majka jednak sędzia boczny pokazał pozycję spaloną i musieliśmy obejść się smakiem.

BKS BolesławiecBKS Bolesławiecfot. MZ

Druga połowa to już zdecydowana dominacja BKS-u Bolesławiec, który mimo grania w osłabieniu zabrał się za strzelanie goli. Celował w tym zwłaszcza Graczyk, który czterokrotnie znalazł drogę do bramki rywala. Pozostałe trafienia dodali Brożyna i Dzięgleski i wysokie zwycięstwo BKS-u stało się faktem.

KS Stare Jaroszowice mimo grania o dwie klasy niżej zaprezentował się bardzo dobrze i zwłaszcza w pierwszej połowie zasłużył na strzelenie bramki. Na szczęście dla nas w drugiej połowie BKS Bolesławiec wyglądał już zdecydowanie lepiej i wywiązał się z roli faworyta pewnie wygrywając i meldując się w kolejnej rundzie okręgowego Pucharu Polski.

KS Stare Jaroszowice - BKS Bolesławiec 0:6 (0:0)

Bramki: Brożyna (49'), Dzięgleski (62'), Graczyk (53', 68', 81', 90')

BKS: Kargul - Borzymek, Janicki, Rodak (46' Zapiór), Dzięgleski (77' Bernacki), Brożyna, Długosz (15' cz.k), Wojciechowski, Majka (83' Dobiech), Graczyk.