„Skarb Lasu Mnichów” – spotkanie na Szlaku Cysterskim

„Skarb Lasu Mnichów” – spotkanie na Szlaku Cysterskim
fot. Wikimedia Commons To odbywająca się od ponad 30 lat jednodniowa pielgrzymka na Kalwarię w Męcince.
istotne.pl 0 religia, miasto legnica

Reklama

Odbędzie się ona w niedzielę 13 września trasą kapliczek drogi krzyżowej z 1740 roku, rozsianych wokół góry Górzec w Parku Krajobrazowym „Chełmy”.

Tegoroczna pielgrzymka poświęcona będzie rodzinie, a właściwie podziękowaniu za nasze rodziny oraz za wspólnie przeżyte lata w małżeństwie. Każde małżeństwo, które razem wybierze się na pielgrzymi szlak, aby podziękować za przeżyty czas, trudy i radości, chwile spędzone wspólnie w zdrowiu i w chorobie, na dobre i na złe, otrzyma specjalne błogosławieństwo potwierdzone pamiątkowym dyplomem.

W dziękczynieniu za rodziny będzie nas wspierał patron tegorocznej pielgrzymki św. Maksymilian Kolbe – patron trudnych czasów, jak określał go papież, św. Jan Paweł II.

Tegoroczna pielgrzymka, tak jak poprzednie, będzie również skierowana na pomoc dla małych pacjentów Kliniki Transplantacji Szpiku, Onkologii i Hematologii Dziecięcej we Wrocławiu. Za pośrednictwem Fundacji „Na ratunek Dzieciom z chorobą nowotworową” przekażemy wszystkie zebrane środki, aby ratować życie dzieci zmagających się z chorobą nowotworową.

W trakcie pielgrzymki zostanie przeprowadzona akcja „Stop nowotworom u dzieci”, polegająca na przyjmowaniu zapisów na bezpłatne badania przesiewowe – USG jamy brzusznej – oraz będzie możliwość bezpłatnej konsultacji z lekarzem pediatrą z Dziecięcej Kliniki Onkologicznej z Wrocławia.

Organizatorzy zatroszczyli się także o poczęstunek dla pielgrzymów: nie zabraknie swojskich wypieków, przysmaków z grilla. Podczas pikniku rodzinnego przewidziana jest również loteria fantowa z atrakcyjnymi nagrodami.

Szczegóły na stronie Diecezji Legnickiej.

Diecezja Legnicka/ii

Reklama