Ukradli skuter. Wpadli w ręce policji kilkanaście minut po przestępstwie

kolo-skuter
fot. freeimages.com (Adrian van Leen) Policjanci zatrzymali dwóch mieszkańców Kowar podejrzanych o kradzież skutera o wartości 6 000 zł.
istotne.pl 0 policja, kradzież, skuter, miasto jelenia góra

Reklama

Mundurowi z Kowar zatrzymali dwóch mieszkańców tego miasta (w wieku 17 i 22 lat), którzy podejrzani są o kradzież. Do zatrzymania doszło 5 października 2015 roku. Około godziny 15:10 do Komisariatu Policji w Kowarach zadzwonił mężczyzna, który poinformował o kradzieży skutera, wartego 6000 zł. Pokrzywdzony oświadczył, że do przestępstwa doszło w czasie, gdy on przebywał na działce, a motorower stał zaparkowany na parkingu przy ogrodach działkowych. Opisał on również skradziony skuter.

Powiadomieni o zdarzeniu policjanci rozpoczęli poszukiwanie skradzionego motoroweru. Kilkanaście minut później na jednej z ulic w Kowarach zauważyli skuter, który wyglądał jak ten, którego poszukiwali. Poruszało się nim dwóch młodych mężczyzn. Policjanci zatrzymali ich do kontroli.

Podejrzenia mundurowych się potwierdziły – to faktycznie był poszukiwany motorower, a jadący nim mężczyźni są podejrzani o kradzież pojazdu.

Warto dodać, że motorower został odnaleziony, zanim pokrzywdzony zgłosił się do komisariatu, aby złożyć zawiadomienie o kradzieży.

Mieszkańcy Kowar zostali zatrzymani w policyjnym areszcie. Niewykluczone, że mają oni na koncie inne przestępstwa. Grozi im do 5 lat więzienia.

KMP Jelenia Góra/ii

Reklama