Idealny makijaż dla skóry suchej i tłustej

patrycja-nakonieczna
fot. Krzysztof Gwizdała Zanim przystąpimy do wykonywania makijażu, powinniśmy określić typ swojej skóry. Jest to kluczowa kwestia, która będzie determinowała wybór produktów, które posłużą nam do malowania.
istotne.pl 0 makijaż, alojzy skóra, miasto jelenia góra

Reklama

Podzielimy skórę na suchą i tłustą. Jest jeszcze skóra normalna, do której możemy użyć wszystkich produktów do makijażu, a także skóra mieszana, którą potraktujemy jak skórę tłustą.

Makijaż dla skóry tłustej

Jeżeli jesteśmy posiadaczkami tłustej skóry, przed przystąpieniem do wykonywania makijażu powinnyśmy wklepać w oczyszczoną skórę preparat matujący. Zapobiegnie to nadmiernemu błyszczeniu skóry i sprawi, że makijaż będzie się lepiej trzymał. Kolejną czynnością jest wybór podkładu. Powinnyśmy zdecydować się na podkład przeznaczony specjalnie do skóry tłustej, ponieważ będzie miał on właściwości wchłaniające nadmiar sebum, a tym samym będzie dobrze wyglądał na naszej twarzy. Kiedy wybrałyśmy już rodzaj podkładu, warto dobrać odpowiedni kolor. Pamiętajmy, żeby kolor podkładu dobierać w dziennym świetle. Najlepiej sprawdzić kolor na linii żuchwy - nasz podkład musi stapiać się kolorystycznie z szyją, ponieważ na nią nie będziemy nakładać żadnych preparatów koloryzujących.

Kiedy już wybrałyśmy podkład, czas na puder utrwalający. Może to być puder w kamieniu lub sypki. Może mieć delikatne zabarwienie lub być transparentny. Ważne, żeby był to specyfik, który pochłonie nadmiar sebum z naszej skóry.

Po wyborze pudru czas na róż. Jeżeli posiadamy skórę tłustą użyjmy produktu suchego, w kamieniu, lub sypkiego. Jeżeli chcemy możemy zdecydować się dodatkowo na puder brązujący, który również powinien być w suchej postaci.

Jeżeli mamy bardzo tłustą skórę, powinniśmy ograniczyć użycie pudru rozświetlającego, a jeżeli bardzo chcemy go użyć, nakładajmy go w małych ilościach.

Następnie powinnyśmy uwzględnić w naszym makijażu korektor pod oczy, bazę pod cienie do powiek, cienie do powiek, ewentualnie kredkę, lub eyeliner, i oczywiście tusz do rzęs.

Makijaż - skóra sucha

Jeżeli jesteśmy posiadaczkami skóry suchej, postawmy na mokre, kremowe produkty. Przed wykonaniem makijażu, zadbajmy o prawidłowe nawilżenie skóry. Wybierzmy podkład do cery suchej, który będzie miał silne właściwości nawilżające i drobiny, które będą optycznie rozświetlały skórę. Jeżeli chcemy, możemy wybrać róż do policzków, bronzer i rozświetlacz w formie kremowej. Na skórze suchej tego rodzaju produkty będą wyglądały świetnie i dodadzą jej blasku. Makijaż oczu będzie wyglądał tak jak w przypadku skóry tłustej. Możemy użyć cieni zarówno suchych, jak i kremowych.

Czytaj więcej na: http://berce.pl/poradniki/jak-sie-malowac-makijaz-krok-po-kroku/

Reklama