Nowy autobus w MZK

Nowy autobus w MZK
fot. UM Bolesławiec Miejski Zakład Komunikacji w Bolesławcu wzbogacił się o kolejny nowoczesny autobus klasy midi Solaris Urbino 8,9.
istotne.pl autobus, um bolesławiec, mzk bolesławiec, andrzej jagiera

Autobus ten posiada 60 miejsc, w tym 25 miejsc siedzących, jest przystosowany do przewozu osób niepełnosprawnych, posiada odkładaną rampę, która umożliwia wjazd do autobusu osobom poruszającym się na wózkach inwalidzkich oraz ułatwia korzystanie z komunikacji osobom z wózkami dziecięcymi. Ponadto pojazd posiada tzw. przyklęk ułatwiający pasażerom wejście do autobusu.

Pojazd jest wyposażony w system kamer zewnętrznych i wewnętrznych zapewniający bezpieczeństwo zarówno pasażerom, jak i kierowcom. W komorze silnika zamontowany jest system ppoż. zabezpieczający pojazd przed pożarem. Autobus jest wyposażony w silnik, który spełnia obecnie najwyższe obowiązujące normy emisji spalin, tj. EURO 6.

Nowy autobus w MZKNowy autobus w MZKfot. UM Bolesławiec
Nowy autobus w MZKNowy autobus w MZKfot. UM Bolesławiec

Pojazd wyposażony jest również w wysokiej klasy system informacji pasażerskiej, który m.in. na wewnętrznej tablicy świetlnej pokazuje przebieg trasy, bieżący przystanek, na którym autobus w danej chwili się zatrzymał, oraz kolejny przystanek na trasie. – Obecnie wszystkie autobusy eksploatowane przez spółkę przystosowane są do przewozu osób niepełnosprawnych – informuje Andrzej Jagiera, prezes MZK.

iza